Rīgā +19 °C
Svētdiena, 28. aprīlis
Terēze, Gundega

Cēsis ar svārstīgu sniegumu tomēr panāk izšķirošo spēli par čempionu titulu

Latvijas Sieviešu basketbola līgas (LSBL) finālsērijas ceturtajā mačā sestdien iespēju noslēgt sezonu neizmantoja TTT Rīga komanda, kas savā laukumā ar 59:63 (16:18, 16:16, 10:15, 17:14) zaudēja pašreizējām čempionēm no Cēsu vienības.Līdz ar to sērijā līdz trim uzvarām rezultāts ir kļuvis neizšķirts 2-2.

Spēles ievads daudz sekmīgāks padevās Cēsu komandai, kas izvirzījās vadībā ar 10:2, bet vēlāk panāca arī desmit punktu pārsvaru. Pirmās ceturtdaļas izskaņā rīdzinieces veica izrāvienu ar 9:1, bet otrās ceturtdaļas ievadā jau pārņēma vadību ar 23:21. Turpinājumā cīņa ritēja ļoti līdzīgi, pēc pirmā puslaika vadībā ar 34:32 esot Cēsīm.Trešajā ceturtdaļā iniciatīvu atkal pārņēma viesu komanda, kas veica 10:0 izrāvienu un panāca 46:36 savā labā. Uz brīdi cēsnieces bija vadībā arī ar 11 punktiem, bet ceturtās ceturtdaļas ievadā panāca jau 56:42 savā labā. Līdz cīņas pēdējai minūtei TTT Rīga vienībai izdevās veikt 12:2 izrāvienu, kas tai deva vien četru punktu deficītu, tomēr sekojušās iespējas vēl vairāk pietuvoties netika izmantotas, kas ļāva Cēsīm nosargāt uzvaru.Kristīne Silarāja uzvarētāju labā guva 21 punktu, bet 13 punktus iekrāja Liene Priede.Savukārt Rīgas kluba rindās ar attiecīgi 18 un 12 punktiem atzīmējās amerikāniete Sidnija Kārtere un Kristīne Kārkliņa.Kā ziņots, sērijas pirmajā spēlē Cēsis, pateicoties Džesikas Mūras uzvaras grozam pēdējā sekundē, tika pie uzvaras savā laukumā ar 60:58, otrajā cīņā rīdzinieces savā laukumā bija pārākas ar 63:60, bet trešajā cīņā pagarinājumā pieveica pretinieces arī izbraukumā ar 75:68.Piektais un izšķirošais mačs tiks aizvadīts 29.aprīlī Cēsīs.Pirms tam pusfināla sērijās Cēsis un TTT Rīga līdz divām uzvarām ar 2-0 pārspēja attiecīgi Vega 1/Liepāja un RSU/Merks. Identiskas pusfināla sērijas LSBL bija arī pērn, kad gan RSU/Merks, gan Liepājas klubs savas pretinieces pa reizei spēja uzveikt.Sērijā par trešo vietu RSU/Merks pieveica liepājnieces ar 2-1.Kā zināms, regulāro sezonu Latvijas komandas aizvadīja Nordea Basketbola līgas (NBL) čempionātā, četrām labākajām kvalificējoties LSBL izslēgšanas spēlēm.Abas komandas LSBL finālsērjā tiekas sesto reizi. Iepriekš trīs reizes pārsvars bijis Cēsu komandai (2009., 2012. un 2013.gadā), bet divreiz uzvarēja TTT Rīga (2008. un 2010.gadā).Šosezon NBL pamatturnīrā abu vienību savstarpējās cīņās trīs reizes uzvarēja cēsnieces, bet finālspēlē Tallinā pārāka bija TTT Rīga komanda.Pērnajā sezonā Cēsis uzvarēja pirmajā Latvijas un Igaunijas apvienotajā čempionātā, kā arī izcīnīja vēsturē trešo Latvijas čempionu titulu un otro pēc kārtas.