Rīgā +6 °C
Sestdiena, 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna

Jūrmala/Fēnikss trillera cienīgā mačā panāk 2-2 LBL sērijā pret Jēkabpili

Jūrmala/Fēnikss vienība piektdien Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) ceturtdaļfināla sērijas ceturtajā mačā izbraukumā ar 59:57 (13:20, 15:20, 20:10, 11:7) pieveica pagājušās sezonas bronzas medaļnieci Jēkabpili, sērijā līdz trim uzvarām panākot neizšķirtu 2-2.

Līdz ar to jūrmalnieki sērijā pratuši atspēlēties no 0-2 deficīta.

Dueli labāk iesāka mājinieki Jēkabpils basketbolisti, pirmo astoņu minūšu laikā panākdami septiņu punktu pārsvaru (18:11). Pagājušās sezonas Latvijas bronzas medaļnieki pirmo puslaiku aizvadīja gana sekmīgi, jo otrās ceturtdaļas sākumā izvirzījās vadībā jau ar 15 punktu handikapu (30:15). Turpmākajās minūtēs viņi pretiniekiem neļāva būtiski pietuvoties, pirmo puslaiku noslēdzot ar 40:28.

Jūrmala/Fēnikss trešajā ceturksnī salauza spēles gaitu, 28.mača minūtē jau panākot neizšķirtu 48:48. Turpmākajā pamatlaika daļā starp abām komandām ritēja bezkompromisa cīņa, bet mājiniekiem bija iespēja veidot uzbrukumu pēdējās pamatlaika 24 sekundes, taču ne Devina Teilora, ne Rinalda Sirsniņa metieni nebija precīzi, kas ļāva jūrmalniekiem uzvarēt ar 59:57.

Jūrmala/Fēnikss sastāvā 14 punktus guva Iļja Gromovs, bet 12 pievienoja Mārtiņš Laksa. Tikmēr Jēkabpils sastāvā 14 punkti un astoņas atlēkušās bumbas Andrejam Šeļakovam, bet desmit punktus iemeta Maikls Bērvels.

Sērijas izšķirošais piektais mačs svētdien notiks Jūrmalā.

Kā zināms, šīs sērijas pirmajā mačā tika piedzīvotas ļoti dramatiskas beigas - pēdējās sekundēs komandas guva trīs grozus, uzvaru līdz ar beigu signālu ar 70:69 izraujot viesiem Jēkabpilij. Savukārt otrajā mačā Jēkabpils savā laukumā bija pārāki ar 83:79. Taču ceturtdaļfināla trešajā mačā Jūrmala/Fēnikss basketbolisti sēriju pagarināja, savās mājās uzvarot ar 74:70.

Regulārajā turnīrā abas komandas tikās četras reizes, pēdējās trīs reizēs pie panākuma tiekot jūrmalniekiem.

Regulārajā sezonā Jūrmala/Fēnikss ar 31 spēlē izcīnītām 18 uzvarām palika ceturtā, bet piektajā vietā ar 17 uzvarām atradās Jēkabpils vienība.

Pusfinālā šī pāra uzvarētājs tiksies ar pašreizējiem čempioniem Ventspils basketbolistiem.

Jau vēstīts, ka otrdien vietu LBL pusfinālā sev nodrošināja Liepāja/Triobet, kas pusfināla sērijā ar 3-0 pārspēja Barons/LDz basketbolistus.

Liepāja/Triobet pusfinālā spēkosies ar valsts vicečempioniem VEF Rīga.

Šodien, 18. oktobrī, Zemgales Olimpiskajā centrā, Jelgavā, ar vērienīgu atklāšanas pasākumu tika oficiāli uzsākta Latvijas Olimpiskās komitejas projekta Sporto visa klase 11. sezona. Jauno 2024./ ...