Ceturtdiena, 2. maijs
Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

VEF Rīga nenotur iespaidīgo pārsvaru, tomēr uzvar Kalev

Latvijas čempionvienība basketbolā VEF Rīga VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta mačā svētdien ar 86:78 (22:18, 27:21, 15:20, 22:19) izbraukumā uzvarēja latviešu uzbrucēja Rolanda Freimaņa pārstāvēto Igaunijas komandu Tallinas Kalev, lai gan cīņas gaitā rīdzinieki bija vadībā pat ar 21 punktu.VEF Rīga sastāvā 23 punktus guva Mārtiņš Meiers, kuram arī deviņas atlēkušās bumbas, bet 16 punktus un desmit atlēkušās bumbas pievienoja Mareks Mejeris.

Tikmēr Kalev labā 17 punktus guva Freimanis.Šo maču labāk sāka VEF Rīga, izraujoties vadībā ar 7:2 un pēcāk neļaujot pretiniekiem pietuvoties. Pirmo ceturtdaļu Latvijas klubs noslēdza ar četru punktu handikapu (22:18), taču otrajā ceturksnī rīdzinieki savu pārsvaru palielināja, turklāt pašā puslaika izskaņā viesu pārsvars pirmo reizi pārsniedza desmit punktus (47:36), kad Gilje Ruvio guva divus punktus. Neilgi pēc tam Kalev atbildēja ar precīzu tālmetienu, bet līdz ar otrā ceturkšņa beigām divus punktus guva Džošs Harelsons.Otro puslaiku rīdzinieki sāka veiksmīgi, veicot izrāvienu un panākot jau 21 punkta pārsvaru (62:41). Tiesa, pēc tam VEF Rīga manāmi samazināja savus apgriezienus, nespējot gūt punktus ilgu laiku, kas Kalev basketbolistiem ļāva atgūties un atjaunot intrigu, jo noslēdzošās ceturtdaļas sākumā Latvijas čempioni bija vadībā vairs tikai ar diviem punktiem - 66:64.Atlikušā pamatlaika daļa bija saspringta, bet nākamajos uzbrukumos sekmīgāki bija VEF Rīga, spējot panākt 80:70. Atlikušajā laikā rīdziniekiem izdevās savu pārsvaru nosargāt un gūt ceturto panākumu šīs sezonas Vienotās līgas spēlēs, lai gan Tallinas klubs ar soda metienu taktiku centās panākt pretiniekus.Latvijas komandas rindās debiju Vienotās līgas turnīrā piedzīvoja NBA rūdījumu guvušais Harelsons, kurš izcēlās ar desmit punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām.Tikmēr Freimanis šajā mačā laukumā pavadīja 30 minūtes un četras sekundes, grozā raidot četrus no 12 divpunktu metieniem un trīs no četriem tālmetieniem. Tāpat latvietis izcēlās ar piecām atlēkušajām bumbām, vienu kļūdu, divām piezīmēm un diviem izprovocētiem noteikumu pārkāpumiem.Kā zināms, decembra vidū VEF Rīga, turpinot neveiksmīgo sezonas sākumu, Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) spēlē 81:89 piekāpās Ventspils komandai, kas nākamajā dienā lika no amata atbrīvot galveno treneri Karlosu Fradi. Uzreiz pēc tam VEF Rīga pavēstīja, ka turpmāk galvenā trenera pienākumus pildīs līdzšinējais Frades palīgs Jānis Gailītis, vēlāk apstiprinot, ka viņš amatā atradīsies vismaz līdz sezonas beigām.Pie Latvijas galvaspilsētas kluba stūres Gailītis debitēja ar zaudējumu 93:104 Vienotās līgas klubam Maskavas apgabala Himki, bet pēc tam sekoja divas uzvaras LBL turnīrā pār kopvērtējuma lejasgala komandām.Tāpat arī Kalev pirms Ziemassvētkiem ar 72:90 piekāpās Himki vienībai, bet gada nogalē tā 24 stundu laikā izcīnīja divas uzvaras Igaunijas čempionātā. Ar 11 uzvarām 11 spēlēs Tallinas komanda ir pārliecinoša Igaunijas čempionāta līdere, kamēr VEF Rīga ar septiņiem panākumiem deviņos mačos ir trešā LBL kopvērtējuma tabulā.Savukārt Vienotajā līgā VEF Rīga un Kalev nu iekrājušas identiskas bilances - četras uzvaras 13 mačos, kas tām dod dalītu 12.pozīciju kopvērtējumā.Arī šosezon VTB Vienotajā līgā sacenšas 16 komandas, kas bez dalījuma apakšgrupās aizvadīs divu apļu turnīru.Šī gada pavasarī VEF Rīga pēc gada pārtraukuma triumfēja Latvijas čempionātā, finālsērijā ar 4-2 pieveicot pagājušā gada čempioni Ventspili. Tikmēr pārējos turnīros Latvijas galvaspilsētas klubam neveicās tik labi, jo VTB Vienotajā līgā tas nesasniedza izslēgšanas spēles, bet Eiropas kausā nepārvarēja pirmo posmu.

Gudļevskis ceturtdien pievienosies Latvijas izlasei

Vārtsargs Kristers Gudļevskis papildinās Latvijas vīriešu hokeja izlases rindas ceturtdien, bet no trešdienas kopā ar valstsvienību vairs netrenējas vārtsargs Ivars Punnenovs un uzbrucējs Toms Anders...