Rīgā +22 °C
Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

VEF Rīga Sanktpēterburgā piekāpjas Zeņit, attālinoties no spēlēšanas play-off

Pēc kārtējā zaudējuma Latvijas vicečempione basketbolā _VEF Rīga _trešdien vēl vairāk attālinājās no izredzēm kvalificēties VTB Vienotās līgas izslēgšanas spēlēm.Trešdien notikušajā mačā VEF Rīga izbraukumā ar 81:88 (16:22, 21:25, 29:21, 15:20) piekāpās Sanktpēterburgas Zeņit komandai.Latvijas komandas rindās 20 punktus iemeta Džeralds Robinsons, bet 15 pievienoja Ronalds Zaķis.

Tikmēr 14 iemeta Bamba Fals, kuram arī deviņas atlēkušās bumbas.Spēles sākumā rīdziniekiem izdevās izvirzīties vadībā ar 7:4, taču pēc tam Zeņit komanda guva deviņus punktus pēc kārtas, izvirzoties jau salīdzinoši drošā vadībā. VEF Rīga gan atguvās un atkal izvirzījās priekšgalā, taču pirmā ceturkšņa izskaņā ar vēl vienu izrāvienu atbildēja Sanktpēterburgas klubs, pirmo spēles nogriezni noslēdzot ar sešu punktu handikapu - 22:16.Mājinieku basketbolisti otrajā nogrieznī spēja noturēt dažu punktu pārsvaru, bet pirmā puslaika priekšpēdējā minūtē Zeņit panāca jau 11 punktu pārsvaru (44:33). VEF Rīga komandai atlikušajā laikā tā arī neizdevās būtiski izmainīt situāciju uz rezultāta tablo, lielajā pārtraukumā dodoties ar desmit punktu deficītu (37:47).Otro puslaiku viesi no Latvijas sāka ļoti apņēmīgi, pēc nepilnām sešām minūtēm jau izvirzoties vadībā ar 57:56. Turpmākās minūtes komandas cīnījās punkts punktā, bet noslēdzošās ceturtdaļas ievadā atkal labāku sniegumu demonstrēja Zeņit, nepilnas sešas minūtes līdz pamatlaika beigām panākdami jau 12 punktu pārsvaru (79:67). VEF Rīga basketbolistiem izdevās pāris sekmīgi uzbrukumi, kas ļāva nedaudz atjaunot intrigu par dueļa turpinājumu, tomēr salauzt mača gaitu viņiem neizdevās._VEF Rīga _šobrīd saglabā vien teorētiskas izredzes sasniegt turnīra izslēgšanas spēles, jo ar desmit uzvarām 26 spēlēs ieņem devīto vietu kopvērtējumā. Astotajā vietā esošā Igaunijas čempione Tallinas Kalev 27 mačos iekrājusi 13 panākumus.Kalev šosezon abās savstarpējās spēlēs bijusi pārāka pār rīdziniekiem, kas nozīmē, ka vienādas uzvaru un zaudējumu bilances gadījumā Tallinas klubs atradīsies augstāk. Lai sasniegtu izslēgšanas spēles, VEF Rīga basketbolistiem jāuzvar atlikušajās četrās regulārā čempionāta cīņās un jācer, ka_ Kalev _neuzvarēs nevienu no trim beidzamajiem mačiem._VEF Rīga _komanda VTB Vienotās līgas turnīra ietvaros cietusi jau četrus zaudējumus pēc kārtas.