Otrdiena, 22. oktobris
Irīda, Īrisa, Airisa

Warriors ar Biedriņu sastāvā piekāpjas Lakers; Braientam sezona, visticamāk, beigusies

Otro NBA nregulārā turnīra spēli divu dienu laikā pēc mēneša pārtraukuma aizvadījis latviešu centrs Andris Biedriņš, kura pārstāvētā Goldensteitas Warriors komanda viesos atzina Losandželosas Lakers pārākumu - 116:118. Losandželosas līderis Kobe Braients gan iedzīvojās Ahilleja cīpslas savainojumā un viņam, visticamāk, atlikusī sezona ies secen.

Warriors šoreiz uzvaru nepalīdzēja izcīnīt pat komandas līdera Stīvena Karija 47 gūtie punkti, viņam arī deviņas piespēles un sešas atlēkušās. Vēl mača pēdējā minūtē Goldensteitas bija vadībā ar 116:115, bet Stīvs Bleiks un Dvaits Hovards no soda metienu līnijas nodrošināja Lakers uzvaru.

Uzvarētājiem Kobe Braients iekrāja 34 punktus, vēl 28 pievienoja Dvaits Hovards, bet spānis Po Gasols izcēlās ar triple double - 26 punkti, 11 atlēkušās un 10 piespēles. Aptuveni trīs minūtes līdz mača beigām Braients savainojuma dēļ tika nomainīts. Klubs vēlāk paziņojis, ka basketbolistam, visticamāk, plīsusi Ahilleja cīpsla.

Goldensteitai bez minētā Karija vēl 25 punktus iemeta aizsargs Klejs Tompsons, bet 19 pievienoja Deivids Lī. Biedriņš nepilnu deviņu minūšu laikā metienus neizdarīja, izcīnīja divas atlēkušās bumbas, nobloķēja vienu pretinieka metienu un sakrāja piecas personiskās piezīmes.

Warriors tādējādi zaudējuši abās spēlēs pēc vietas nodrošināšanas play-off, tomēr ar 45 uzvarām 80 mačos saglabā 6.vietu Rietumu konferencē. Pēdējo 19 gadu laikā tā būs tikai trešā reize, kad Goldensteita būs pārstāvētā izslēgšanas mačos. Savukārt Lakers turpina izmisīgu cīņu par play-off Rietumos - šobrīd kluba rēķinā 43 uzvaras 80 mačos un kārotā 8.pozīcija. Atlikušajās divās spēlēs no labāko astoņnieka Lakers komandu var izbīdīt pašu neveiksmes un Jūtas Jazz (42-38) uzvaras.