Sestdiena, 26. oktobris
Kaiva, Amanda, Amanta

ASK Rīga basketbolisti cienīgi zaudē Krievijas superklubam CSKA

ASK Rīga kluba basketbolisti VTB Vienotās basketbola līgas Reklāmas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā cienīgi zaudēja Eirolīgas čempioniem Maskavas CSKA – 67:80 (30:41). Rezultatīvākie rīdzinieku rindās bija Kaspars Kambala ar 17 un Bruno Šundovs ar 15 punktiem. Aigaram Vītolam 14 punkti.Pats spēles sākums šķietami izgaisināja trauslās cerības, ka rīdzinieki varenajiem pretiniekiem varētu izrādīt līdzvērtīgu pretestību – 3.

minūtē 0:10. Maskaviešu aktīvā aizsardzība ASK basketbolistus piespieda bieži zaudēt bumbu un ne reizi vien viesi pat netika līdz metienam. Tomēr pēc nervozajām pirmajām minūtēm spēles gaitu izdevās izlīdzināt – gan lielā mērā uz CSKA basketbolistu paviršību rēķina. ASK Rīga jaunpienācējs Kaspars Kambala spēlē iesaistījās 4.minūtē Helmaņa vietā, ļoti ātri nopelnīja divas piezīmes un brīdi vēlāk ar skaistu pusāķi guva divus punktus.Kambalas, Kalves un Vītola aktivitātes otrajā ceturtdaļā starpību ļāva samazināt līdz 18:23, vēlāk 24:28. Kaut pirms spēles CSKA pārstāvji īpaši akcentēja nopietno noskaņošanos gaidāmajai cīņai, bija acīmredzams, ka darboties ar pilnu atdevi laukumā viņi sevi piespiest var tikai epizodiski. Par to nepārprotami liecināja arī trenera Etores Mesinas neapmierinātā sejas izteiksme.Otrajā puslaikā spēles scenārijs nemainījās. Vēl 26.minūtē Maskavas kluba pārsvars bija tikai 45:41, bet trešo ceturtdaļu izdevās nospēlēt neizšķirti. Iespējams, būtu bijis vēl labāk, ja rīdziniekus nebūtu pievīlusi precizitāte tālmetienos (no pirmajiem 12 grozā iekrita tikai viens), kā arī piezīmju nasta (pa četrām Kambalam, Helmanim un Kalvem, trīs Šundovam).Ceturtajā ceturtdaļā nedaudz CSKA aktivizējās aizsardzībā, uz kā rēķina starpību spēja nedaudz palielināt.ASK Rīga sastāvā pieteiktais Roberts Štelmahers spēlē nepiedalījās.Svētdien pusfināla spēlē par 5.-8.vietu ASK Rīga pretinieki būs Kauņas Žalgiris basketbolisti, kuri pirmās kārtas spēlē piekāpās BC Kyiv 67:74 (33:38).Pārējās ceturtdaļfināla spēlēs Maskavas apgbala Khimki komanda pieveica Mariupoles Azovmaš – 74:54 (37:21), bet Maskavas Dinamo uzvarēja Sopotas Asecco Prokom 75:54 (39:32).