Piektdiena, 4. oktobris
Modra, Francis, Dmitrijs

ASK Rīga zaudē Tartu Rock spēlē par 3.vietu Baltijas līgā

SEB Baltijas basketbola līgas finālturnīrā spēlē par 3.vietu ASK Rīga komanda ar 68:77 (39:37) piekāpās turnīra saimniekiem Tartu Rock basketbolistiem un ierindojās ceturtajā vietā.Spēli rīdzinieki sāka ļoti apņēmīgi. Pirmajās minūtēs ASK basketbolisti atstāja mājiniekus sausā (8:0), bet pirmās ceturtdaļas vidū panāca jau 18:3 pārsvaru (12 punkti Ernesta Kalves kontā).

Turpinot precīzi apšaudīt Rock grozu no tālās distances – pirmajā ceturtdaļā seši precīzi tālmetieni –, Rīgas basketbolisti spēles pirmo posmu pabeidza ar ļoti pārliecinošu rezultātu 29:11.Taču otrajā ceturtdaļā viss sagriezās kājām gaisā. Pēc trešās piezīmes uz rezervistu soliņa tika nosēdināts Kalve, un ASK Rīga komandas spēle pilnībā pajuka. Rock guva 14 punktus pēc kārtas, un cīņa praktiski sākās no gala. Labu brīdi rīdziniekiem izdevās nosargāt nelielu pārsvaru, taču puslaika priekšpēdējā minūtē uz brīdi vadībā izvirzījās arī Igaunijas kluba basketbolisti (36:37).Trešās ceturtdaļas beigās Rock iekrāja sešu punktu pārsvaru, ko saglabāja līdz ceturtās ceturtdaļas vidum. Pēc Vītola trīspunktnieka un Grafa metiena rezultāts kļuva neizšķirts 63:63.Spēles likteni izšķīra Cincadzes pieci gūtie punkti pēc kārtas pamatlaika pēdējās 100 sekundēs.Kā zināms, pirms gada ASK Rīgas basketbolisti Baltijas līgā ieņēma trešo vietu. Piektdien pusfinālā rīdzinieki piekāpās Viļņas Lietuvos rytas 76:85.Plkst.18.30 BBL finālspēli sāks abi spēcīgākie Lietuvas klubi Lietuvos rytas un pašreizējie Baltijas čempioni Kauņas Žalgiris.