Sestdiena, 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss

BK Ventspils basketbolisti Baltijas līgā cīnīsies par trešo vietu

Basketbola klubam Ventspils nav izdevies iekļūt MasterCard Baltijas līgas finālā. Piektdien pusfināla spēlē ventspilnieki ar 74:86 (45:38) piekāpās Kauņas kluba Žalgiris basketbolistiem. Sestdien spēlē par trešo vietu Ventspils komanda tiksies ar basketbola klubu Šiauliai, kuru pārstāv Latvijas basketbolisti Raitis Grafs un Māris Gulbis.

Tāpat kā piecos iepriekšējos gados, Baltijas līgas čempionu tituls tiks noskaidrots Lietuvas klubu Lietuvos rytas un Žalgiris klubu duelī.Pirmās ceturtdaļas vidū uz kādu brīdi iestrēga ventspilnieku uzbrukums, un sāncenši to nekavējoties izmantoja, panākot pirmo solīdo pārsvaru 15:6. Latvijas čempioniem gan ātri izdevās atgūties, tomēr spēles pirmo posmu savā labā noslēdza Žalgiris – 22:17.Otrajā ceturtdaļā komandas laukumā darbojās mainīgām sekmēm. Sākumā Žalgiris pārsvars kādu brīdi balansēja starp četriem un deviņiem punktiem, taču tad veiksmīga sērija izdevās BK Ventspils basketbolistiem, kuri pārņēma vadību spēlē (37:34). Efektīgs noslēgums pirmajam puslaikam izdevās Jānim Strēlniekam, kurš līdz ar finālsirēnu raidīja bumbu grozā no laukuma centra līnijas.Izšķirošā spēlē izrādījās trešā ceturtdaļa, kuru Žalgiris basketbolisti aizvadīja gan agresīvāk aizsardzībā, gan precīzāk uzbrukumā. Perioda izskaņā lietuviešu kluba pārsvars krietni pārsniedza desmit punktu atzīmi (69:53). Ceturtās ceturtdaļas sākumā piektās piezīmes dēļ BK Ventspils vēl arī pazaudēja savu labāko punktu guvēju Mareku Jureviču, un atlikušajā laikā rezultāta starpība būtiskas izmaiņas vairs nepiedzīvoja.BBL pusfināla pirmajā spēlē Viļņas Lietuvos rytas basketbolisti grūtā cīņā ar 81:78 uzvarēja pārspēja Šiauliai komandu.