Piektdiena, 4. oktobris
Modra, Francis, Dmitrijs

BK Ventspils un ASK Rīga zaudē BBL spēlēs, ielaižot vairāk nekā 100 punktu

SEB Baltijas basketbola līgā BK Ventspils Kauņā cieta sagrāvi mačā pret Žalgiris komandu 66:117 (29:42), bet ASK Rīga savā laukumā piekāpās turnīra līderiem Viļņas Lietuvos rytas – 87:108 (41:58).ASK Rīga, spēlējot bez viena no saviem līderiem Sanda Valtera (potītes savainojums), spēli sāka ļoti rezultatīvi un pirmās ceturtdaļas vidū ieguva 22:10 pārsvaru.

Tomēr, kad aktivizējās Lietuvos rytas aizsardzība, starpība sāka strauji dilt. Otrajā ceturtdaļā spēles grožus pilnībā pārņēma Rima Kurtinaiša audzēkņi, kuri pārtraukumā devās ar 17 punktu pārsvaru. ASK komanda, kura spēli sāka tikai deviņu vīru sastāvā, pirmā puslaika beigās savainojuma dēļ zaudēja arī Uvi Helmani.Trešajā ceturtdaļā Lietuvos rytas pārsvars vienubrīd pārsniedza 30 punktu atzīmi. Tomēr, pateicoties Kalves un pēdējo spēli ASK Rīga sastāvā aizvadījušā Šundova precizitātei, rīdziniekiem starpību izdevās padarīt pieklājīgu.Ventspilniekiem Kauņā izdevās līdzīgi aizvadīt pirmo ceturtdaļu, taču otrās sākumā Žalgiris guva 13 punktus pēc kārtas, panākot 34:18 pārsvaru. Ceturtajā ceturtdaļā mājinieku pārsvars pārsniedza 50 punktus.Vēl sestdien Valmieras basketbolisti savā laukumā uzņem Šiauliai.