Svētdiena, 5. maijs
Ģederts, Ģirts

Blūma pārstāvētais klubs kvalificējas Eiropas kausa pamatturnīram

Latvijas basketbola valstsvienības saspēles vadītāja Jāņa Blūma pārstāvētais Spānijas klubs Bilbao Bizkaia dramatiskā cīņā kvalificējies Eiropas kausa izcīņas pamatturnīram.Kvalifikācijas kārtas atbildes spēlē savā laukumā Bilbao basketbolisti ar 90:79 (53:31) Ukrainas komandu Donetsk. Pirmajā spēlē ar 71:63 uzvarēja Doņeckas vienība, bet divu spēļu summā virsroku ņēma Blūma klubs – 153:150.

Latviešu basketbolists spēlē iesaistījās kā rezervists, laukumā pavadīja nepilnas 10 minūtes, guva divus punktus (2p.1/2, 3p.0/2), izcīnīja divas atlēkušās bumbas un nopelnīja trīs piezīmes.Otrajā ceturtdaļā četru punktu pārsvaru Bilbao basketbolisti pārvērta 22 punkta handikapā, ar uzviju pārniedzot uzvarai divu spēļu summā nepieciešamos deviņus. Taču pēc lielā pārtraukuma viesi nepadevās un trešās ceturtdaļas beigās starpību samazināja līdz sev izdevīgiem pieciem punktiem (65:60).Spānijas komanda pārsvaru gan nezaudēja, taču līdz pat pamatlaika pēdējai minūtei nespēja sasniegt nepieciešamo pārsvaru. Līdz beidzot 40 sekundes pirms finālsirēnas Marko Baničs panāca labvēlīgo 84:74 rezultātu, ko atlikušajā laikā Bilbao basketbolistiem izdevās nosargāt. Baničs spēlē guva 28 punktus.Bilbao Bizkaia sāncenši Eiropas kausa E grupā būs Spirou Basket (Grieķija), Turk Telekom (Turcija) un Sanktpēterburgas Spartak (Krievija) basketbolisti.Savukārt Donetsk komanda Eiropas Izaicinājuma kausa E grupa grupā tiksies ar Ainara Bagatska un Kaspara Kambalas pārstāvēto klubu Krasnojarskas Jeņisej, kā arī Lježas Belgacom un Ploješti CSU Asesoft no Rumānijas.