Piektdiena, 4. oktobris
Modra, Francis, Dmitrijs

Cēsu basketbolistes uzvar Grieķijas klubu Ravenna

Eiropas kausa izcīņā basketbolā dāmu komandām trešās kārtas spēlē sporta kluba Cēsis basketbolistes ar 58:56 (11:12, 23:25, 42:40) uzvarēja līdzšinējās I grupas līderes Ravenna Esperides komandu no Grieķijas. Mājinieču labā rezultatīvākā ar 16 punktiem bija Santa Dreimane. Ieva Tāre guva 12 punktus. Šī bija cēsnieču otrā uzvara turnīra trijās spēlēs.

Pirmajā ceturtdaļā nevienai no komandai vērā ņemamu pārsvaru iegūt neizdevās (11:12). Neveiksmīgs cēsniecēm izrādījās otrās ceturtdaļas sākums, kurā pēc vairākām neprecizitātēm Grieķijas čempiones iekrāja sešu punktu pārsvaru (11:17), tomēr nekur tālāk Cēsu basketbolistes viešņām atrauties neļāva. Otrā puslaika sākumā SK Cēsis komandai pēc Dreimanes tālmetiena izdevās panākt neizšķirtu 28:28. Taču Grieķijas komanda atbildēja ar astoņiem punktiem pēc kārtas, un Latvijas vicečempionēm atkal nācās atspelēt deficītu. Pateicoties Dreimanes un Simondsas rezultatīvajai spēlei, tas arī izdevās, un trešo ceturtdaļu cēsnieces pabeidza ar plus divi.Ceturtā ceturtdaļa aizritēja nervozā un saspringtā gaisotnē, un laimīgo lozi izskaņā izvilka mājinieces. Trīs sekundes līdz beigām, kad cēsnieces bija vadībā 57:56, viešņas pārķēra bumbu un ieguva iespēju uzbrukumam, taču tūdaļ pat pārkāpa sānu līnijai. Ravenna Esperides komandas treneris par nesavaldību un tiesnešu darbības apšaubīšanu nopelnīja tehnisko piezīmi, un Babkina realizēja vienu no diviem soda metieniem. Atlikušajos mirkļos grieķietes vēlreiz pārtvēra piespēli, taču uzbrukt grozam vairs nepaspēja.Otrā I grupas trešās kārtas spēlē trešdien Bosnijas klubs KK Željezničar savā laukumā ar 71:88 zaudēja Parmas Lavezzini no Itālijas.SK Cēsis, Ravenna Esperides un Lavezzini komandām ir pa divām uzvarām trijās spēlēs, bet Željezničar piedzīvojušas trīs zaudējumus. Izslēgšanas turnīram kvalificēsies grupu pirmo divu vietu ieguvējas, kā arī astoņas no 12 trešo vietu īpašniecēm.