Svētdiena, 19. maijs
Sibilla, Teika, Lita

Eiropas U-18 basketbola čempionātā pirmoreiz vēsturē triumfē Turcija

Turcijas U-18 basketbola izlase svētdien triumfēja Latvijā notiekošajā Eiropas čempionātā, šādu panākumu sasniedzot pirmoreiz valsts vēsturē.Turcijas izlase finālmačā _Arēnā Rīga _ar rezultātu 81:74 (16:22, 22:15, 23:18, 20:19) pieveica pašreizējos Eiropas čempionus Horvātiju.Rezultātu mačā ar trīspunktu metienu atklāja Turcija, bet pirmās ceturtdaļas gaitu pārliecinoši kontrolēja Horvātija, kas vienbrīd atradās pat desmit punktu vadībā (22:10).

Tomēr turki šo starpību līdz ceturtdaļas beigām spēja sadeldēt līdz sešiem punktiem. Otrās ceturtdaļas divarpus minūtēs turki spēja izlīdzināt rezultātu (23:23) un turpinājumā sekoja ļoti līdzvērtīga cīņa, komandām vēl sešas reizes pamīšus izlīdzinot rezultātu.Otrā puslaika pirmās septiņas minūtes joprojām neradās ne mazākā skaidrība, kurš varētu izcīnīt šī Eiropas čempionāta zeltas medaļas, jo rezultāts abām komandām auga līdzīgi. Visbeidzot turki trešās ceturtdaļas beigās veica nelielu izrāvienu un iekrāja piecu punktu pārsvaru. Turcijas izlase bija veiksmīgāka arī izšķirošajā ceturtdaļā, četras minūtes pirms spēles beigu signāla panākot jau 11 punktu pārsvaru (59:70. Horvāti izmisīgi centās atspēlēties un 22 sekundes pirms mača beigām deficītu bija sadeldējuši līdz četriem punktiem, taču Turcija spēja nosargāt uzvaru.Rezultatīvākais Turcijas izlases rindās ar 19 gūtiem punktiem bija Kenans Sipahi, savukārt Horvātijas labā 15 punktus iespēja Lovro Mazalins.Līdz šim turku jaunie basketbolisti Eiropas čempionāta finālā bija iekļuvuši divas reizes - 2004. un 2005.gadā -, taču vienreiz atzina Spānijas, bet otrreiz - toreizējās Serbijas un Melnkalnes pārākumu. Savukārt Horvātija čempionātā jau bija triumfējusi 1996., 2002. un 2012. gadā, bet finālos spēlējusi sešas reizes.Kā ziņots, Eiropas čempionātā piedalījās arī Latvijas izlase, kas svētdien dramatiskā cīņā par bronzas godalgām ar rezultātu 56:57 piekāpās Spānijas vienaudžiem.Sestdien aizvadītajos pusfinālos Latvija ar 68:72 piekāpās Horvātijai, bet Spānija ar 75:77 zaudēja Turcijai.Eiropas U-18 čempionātos Latvijas junioru izlase labāko četriniekā iekļuva trešo reizi vēsturē. 1998.gada turnīrā Latvijas komanda izcīnīja ceturto vietu, bet līdz šim augstākais sasniegums ir trešā vieta 2007.gadā galvenā trenera Vara Krūmiņa vadībā un tāda pati pozīcija 2010.gadā, kad pie valstsvienības stūres bija Ziedonis Jansons.