Rīgā +20 °C
Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

Uzvaru VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta mačā trešdien izcīnīja Latvijas vicečempione VEF Rīga, kas savā laukumā ar 100:82 (21:28, 31:16, 27:19, 21:19) pārspēja Saratovas Avtodor klubu, tādejādi saglabājot cerības iekļūt turnīra izslēgšanas spēlēs.Maču veiksmīgāk iesāka viesu komandas basketbolisti, kuriem pirmo spēles ceturtdaļu izdevās noslēgt ar septiņu punktu pārsvaru (28:21).

Tomēr otrās ceturtdaļas vidū VEF Rīga komandai izdevās pārņemt vadību (35:34) un ejot puslaika pārtraukumā mājiniekiem jau astoņu punktu pārsvars (52:44).Trešajā spēles nogrieznī turpināja dominēt Rīgas vienības basketbolisti, kuriem ceturkšņa ceturtajā minūtē izdevās attālināties par 19 punktiem (65:46). Lai gan viesiem izdevās gūt deviņus bezatbildes punktus, tomēr mājinieki atguvās un spēja noslēgt trešo ceturtdaļu jau ar 16 punktu pārsvaru (79:63).Lai gan cīņas ceturtajā ceturksnī viesi spēlēja veiksmīgāk, tomēr VEF Rīga izdevās pārtraukt Avtodor septiņu uzvaru sēriju, Latvijas klubam svinot panākumu ar 100:82.Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju rindās bija Jānis Timma, kuram 26 gūti punkti, piecas bumbas zem groziem un piecas rezultatīvas piespēles. Savukārt Avtodor vienībā ar18 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām izcēlās Kirils Fesenko.Iepriekšējā _VEF Rīga _un Saratovas komandu savstarpējā spēle notika pērnā gada novembrī, kad pārāks ar 98:83 izrādījās Latvijas klubs. Šosezon bez starta VTB Vienotajā līgā Avtodor sacentās arī FIBA Eiropas Izaicinājuma kausā, kur iekļuva ceturtdaļfinālā.Kā zināms, zaudējumu savā VTB Vienotās līgas pēdējā regulārā čempionāta spēlē trešdien piedzīvoja latviešu basketbolista Armanda Šķēlēs pārstāvētā Igaunijas spēcīgākā komanda Tallinas Kalev/Cramo, līdz ar to VEF Rīga vēl joprojām saglabā cerības iekļūt izslēgšanas spēlēs.Tallinas vienība izbraukumā ar 68:90 (19:19, 18:31, 15:25, 16:15) piekāpās Kazaņas Unics, kurā spēlē Latvijas basketbolists Rolands Freimanis.Ar 12 uzvarām 28 spēlēs VEF Rīga komanda VTB Vienotās līgas kopvērtējumā ir devītā, bet pozīciju augstāk esošai Kalev 30 mačos ir par panākumu vairāk. Tikmēr Avtodor ar 16 uzvarām 29 cīņās ir septītie.