Ceturtdiena, 24. oktobris
Renāte, Modrīte, Mudrīte

Latvijas dāmu basketbola valstsvienība līdz ar uzvaru pirmdien 67:61 (34:41) pār Horvātijas izlasi nodrošinājusi vietu Eiropas čempionāta otrajā posmā. Cīņas gaitā latvietes spēja atspēlēt 15 punktu deficītu.

F grupā cīņā par vietu ceturtdaļfinālā Latvijas basketbolistes tiksies ar trim spēcīgākajām C grupas vienībām – Melnkalni, Spāniju un Poliju.

Dikeulaks: Līdzjutēju atbalsts meitenēm deva spārnus

Latvijas izlases pamatsastāvs Babkina, Kārkliņa, Baško, Putniņa, Tamane atšķirībā no abām iepriekšējām spēlēm uzbrukumā iesāka krietni veiksmīgāk nekā aizsardzībā – pēc nepilnām četrām minūtēm 13:10. Pirmās ceturtdaļas beigās pēc četriem Tamanes un diviem jubilāres (simtā spēle izlasē!) Jansones punktiem Latvijas komanda panāca pirmo vērā ņemamo pārsvaru – 19:12.

Taču ne uz ilgu laiku – kļūdu un sasteigtu metienu rezultātā, kā arī pēc masīvas horvātu centra spēlētājas Ivankoviča veiksmīgās iesaistīšanās spēlē tablo vēstīja jau 22:27. Iebuksējušo uzbrukumu otrās ceturtdaļas vidū ar četriem punktiem pēc kārtas uz brīdi atmodināja Jansone, taču kārtējās paviršības ļāva Horvātijas izlasei starpību palielināt līdz plus astoņi (28:36).

Otrais puslaiks Latvijas basketbolistēm iesākās ar neprecīzu metienu sēriju, un pretinieču pārsvars pirmo reizi pārsniedza 10 punktu robežu. Kad Horvātijas izlases starpība bija sasniegusi jau draudīgo 15 punktu atzīmi (38:53), viņu uzbrukums pēkšņi apstājās, un nu jau latvietes ar Baško un Kārkliņu priekšgalā atbildēja ar 13 punktiem pēc kārtas – pirms pēdējām desmit minūtēm vairs tikai 51:53.

Nervozās, abpusējām kļūdām un neveiksmēm bagātās ceturtās ceturtdaļas trešajā minūtē Niedola beidzot panāca neizšķirtu (55:55), bet četrarpus minūtes līdz pamatlaika beigām Jansone pēc ilga pārtraukuma izvirzīja vadībā Latvijas komandu (60:58). Saspringtajā galotnē aukstasinības un precizitātes mazliet vairāk bija Latvijas basketbolistēm.

Otrajā D grupas spēlē pirmdien vakarā tiksies Francijas un Grieķijas izlases. Ja uzvarēs francūzietes, pēdējā vietā turnīra tabulā paliks Grieķijas komanda, ja pārākas izrādīsies grieķietes – mājās būs spiestas doties Horvātijas basketbolistes.