Piektdiena, 25. oktobris
Beāte, Beatrise

Latvijas U-20 basketbolistes piektdien Liepājā ar 64:57 pārspēja vienaudzes no Turcijas un iekļuva Eiropas čempionāta pusfinālā. Sestdien cīņā par godalgām latvietes sacentīsies ar Spānijas basketbolistēm, kuras pusfinālā dramatiskā cīņā ar 75:74 pārspēja Ukrainu.

Zībarts: Šādās epizodēs izšķirošais ir cīņasspars un pašatdeve

Cīņas sākums bija mazliet veiksmīgāks turcietēm, kuras īsā laikā izvirzījās vadībā ar 9:2. Latvietes guva astoņus punktus pēc kārtas un panāca 10:9 jau savā labā. Turpinājumā pārmaiņus punkta vadībā bija te viena, te otra komanda, līdz piecas minūtes pirms puslaika beigām pēc Krastiņas metiena atkal vadībā bija Latvija un līdz puslaika beigām iekrāja jau astoņu punktu pārsvaru (33:25).

Turcietes atkal sekmīgi sāka puslaiku un guva desmit punktus pēc kārtas (35:35). Saspringtā gaistonē aizritēja viss otrais puslaiks, rezultāts auga punkts punktā. Divas minūtes pirms beigām turnīra saimniecēm izdevās atrauties sešus punktu attālumā (58:52), taču pretinieces noķēra. Vēl 43 sekundes pirms finālsvilpes mājiniecēm bija tikai punkta pārsvars (58:57). 22 sekundes pirms beigām Klintsone realizēja tālmetienu un panāca 61:57. Pati Klintsone ar precīzu tālmetienu sekundi pirms finālsvilpes pielika skaistu punktu Latvijas izlases uzvarai - 64:57.

Klintsone ar 17 punktiem bija rezultatīvākā Latvijas izlases rindās. Vītolas rēķinā 13 punkti, bet Niedola sakrāja 12 punktus un izcīnīja deviņas bumbas zem groziem.

Latvijas basketbolistes pusfināla spēli ar Spāniju aizvadīs sestdien plkst. 20.45.