Pirmdiena, 3. jūnijs
Ineta, Inta, Intra

Latvijas sieviešu basketbola līgas finālsērijas izšķirošajā piektajā spēlē TTT Rīga komanda galvenā trenera Aigara Neripa vadībā piektdien ar 77:57 (30:26) uzvarēja pašreizējās čempiones SK Cēsis basketbolistes un pēc gada pārtraukuma atguva čempioņu titulu. Rezultāts sērijā – 3:2.

Nerips: darīsim visu, lai pierādītu, ka čempionu tituls nav nejaušība

Spēle sākās fināla cienīgi. Abas komandas pārmaiņus guva punktus un pārmaiņus izvirzījās vadībā. Ceturtdaļas beigās, kad aizsardzība sāka dominēt pār uzbrukumu, cēsnieču pārsvars pirmo reizi sasniedza četrus punktus (15:11). Taču jau otrās ceturtdaļas vidū jaunu “rekordu” sasniedza laukuma saimnieces – 24:17.

Puslaika beigās rezultativitāte gan uz sāncenšu aizsardzības, gan pašu neprecizitāšu rēķina kritās, un līdz pārtraukumam rīdzinieču pārsvars turējās aptuveni četru punktu robežās.

Arī trešās ceturtdaļas sākumā aina laukumā būtiski nemainījās, līdz TTT Rīga basketbolistes cīņai neraksturīgi guva astoņus punktus pēc kārtas un izvirzījās vadībā 42:33. Vēl divi precīzi trīspunktnieki – un jau 48:35.

Uz brīdi cēsnieces TTT ātrvilcienu gan piebremzēja, taču apturēt vairs nespēja – sešas minūtes līdz pamatlaika beigām laukuma saimnieču pārsvars pietuvojās 20 punktu atzīmei (62:43).

Līdzšinējās četrās spēlēs uzvaras allaž bija izcīnījušas mājinieces – 73:65 un 77:53 Rīgā, 62:51 un 66:63 Cēsīs.

TTT Rīga un SK Cēsis komandas LSBL finālā tikās trešo gadu pēc kārtas.

Finālsērijas vērtīgākās spēlētājas balvu saņēma TTT Rīga spēlētāja Latanja Vaita.

Jau ziņots, ka par LSBL bronzas medaļu ieguvējām piektdien kļuva RTU/Merks kluba basketbolistes, kuras “mazajā finālā” ar 3:1 uzvarēja Liepājas metalurgu.