Laksa ar 21 punktu palīdz Skio vienībai kļūt par Itālijas čempioni

Latvijas basketboliste Kitija Laksa ceturtdien Boloņā guva 21 punktu Itālijas A sērijas fināla ceturtajā mačā, Skio Famila svinot uzvaru un izcīnot Itālijas čempiones titulu.

Latvijas izlases bijušā galvenā trenera Georga Dikeulaka vadītā Skio komanda viesu lomā ar 84:69 (24:16, 26:15, 21:18, 13:20) pieveica Boloņas "Virtus Segafredo". Sērijā līdz trim uzvarām Skio komanda uzvarēja ar 3-1.

Laksa laukumā bija 34 minūtes un 22 sekundes, kuru laikā realizēja divus no trijiem divpunktu metieniem un piecus no 11 tālmetieniem, kā arī abus soda metienus. Viņa arī izcīnīja četras atlēkušās bumbas, četrreiz rezultatīvi piespēlēja, divreiz kļūdījās, vienreiz pārķēra bumbu, nopelnīja vienu  personisko piezīmi, izprovocēja vienu pretinieču sodu un sakrāja +/- rādītāju +16.

Laksa bija otra rezultatīvākā viešņu rindās, Sandrīnai Grudā sakrājot 22 punktus un deviņas atlēkušās bumbas.

Mājiniecēm 26 punktus guva Ivana Dojkiča.

Ceturtdaļfinālā "Famila" apturēja Karlīnes Pilāberes pārstāvēto Sanmartīno "Fila" vienību, bet pusfinālā pieveica Raguzas "Passalacqua".

Pamatturnīrā Skio basketbolistes uzvarēja visās 23 spēlēs un izcīnīja pirmo vietu.

Iepriekšējā sezonā par čempioni kļuva Venēcijas "Umana Reyer", finālsērijā ar 3-2 pieveicot Skio "Famila".