Sestdiena, 5. oktobris
Amālija, Amēlija

Latvijas basketbolisti zaudē Maķedonijai

Latvijas basketbola valstsvienība ar 78:80 zaudēja Maķedonijas izlasei Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra ceturtās kārtas spēlē izbraukumā Skopjē. Četrās spēlēs Latvijas basketbolisti izcīnījuši trīs uzvaras un turnīra tabulā ieņem otro vietu. Nākamo spēli Latvijas valstsvienība aizvadīs trešdien Rīgā ar Igaunijas izlasi.

Pirmajā ceturtdaļā uz “viena aktiera teātri” Andra Biedriņa izpildījumā (11 punkti) mājinieki atbildēja ar krietni daudzpusīgāku spēli uzbrukumā un arī aizsardzībā  bija daudz precīzāki, liekot latviešiem pārāk bieži kļūdīties un sodot viesus ar “vieglajiem punktiem” pretuzbrukumos.

Situācija būtiski nemainījās arī otrajā ceturtdaļā, līdz vairākas veiksmes aizsardzībā vienubrīd 10 punktu starpību (21:31) ļāva samazināt līdz 35:37. Minūtes pārtraukums viesu ofensīvu gan piebremzēja, un neliels Maķedonijas basketbolistu pārsvars saglabājās līdz lielajam pārtraukumam.

Otrais puslaiks sākās ar Kristapu – Valtera un Janičenoka – veiksmīgiem tālmetieniem, kas Latvijas izlasei beidzot ļāva uz brīdi izvirzīties vadībā 48:46. Tomēr arī šis panākums nebija ilgs. Kopīgām pūlēm mājiniekiem izdevās apturēt Biedriņu, veiksmīgs Maķedonijas basketbolistiem uzbrukumā izdevās ceturtās ceturtdaļas sākums, un viņi ieguva deviņu punktu pārsvaru (74:65), ko Latvijas basketbolisti pamazam atkal spēja samazināt līdz minimumam (76:77 pusotru minūti līdz beigām), sagādājot otro drāmu abu izlašu savstarpējās spēlēs.

Pēdējais uzbrukums bija Latvijas izlasei, taču Blūma trīspunktu metiens pamatlaika pēdējās sekundēs nebija precīzs.