Sestdiena, 5. oktobris
Amālija, Amēlija

papildināta - Latvijas basketbolistes pārbaudes spēlē pieveic Somijas izlasi

Latvijas basketbolistes trešdien aizvadīja savu pēdējo pārbaudes spēli Rīgā pirms Pekinas olimpiskajām spēlēm un ar 72:56 (36:29) pārspēja Somijas valstsvienību.

Latvijas valstsvienības pamatpiecinieks - Zane Eglīte, Anete Jēkabsone-Žogota, Gunta Baško, Ieva Kubliņa un Zane Tamane - no pirmās minūtes uzņēmās iniciatīvu. Diemžēl labu brīdi pārsvaru neļāva realizēt neprecīzie metieni un kļūdas piespēlēs. Sestajā minūtē rezultāts bija 6:9, taču tad komandu iekustināja Jēkabsone-Žogota, kurai olimpiskās spēles varētu sākties kaut rīt (12 punkti ceturtdaļā). Kopš septītās minūtes šaubu par uzvaru faktiski nebija, kaut arī Latvijas izlases spēlē gadījās gan uzplūdi, gan atplūdi. Desmit punktu pārsvars tika pārsniegts tikai 18.minūtē - 34:23, taču uzreiz tad sekoja 34:28.

Trešajā ceturtdaļā Latvijas izlases uzbrukums iestrēga. Varbūt pie vainas bija +32 grādi olimpiskā centra zālē, varbūt pārliecība, ka uzvara nekur nepaliks, varbūt tomēr somiešu centīgā aizsardzība, bet varbūt viss kopā. Katrā ziņā pretiniecēm izdevās bīstami pietuvoties spēles 28.minūtē (41:39). Tomēr ilgi krīze neievilkās un pēdējā ceturtdaļā somietes vairs netika līdzi Latvijas ātrumam un precizitātei.