Sestdiena, 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss

papildināta - Liepājas lauvām pirmā uzvara Baltijas Basketbola līgas turnīrā

Basketbola klubs Liepājas lauvas sestdien izcīnījis pirmo uzvaru Baltijas Basketbola līgas turnīrā. Sestdienas spēlē liepājnieki savā laukumā ar 82:77 (47:33) pārspēja Tallinas komandu TTU/Kalev. Ceturto zaudējumu piedzīvoja BK Valmiera basketbolisti, kuri otrajā puslaikā nespēja nosargāt 15 punktu pārsvaru un pagarinājumā zaudēja Šiauliai komandai 86:93 (44:38, 74:74).

Liepājnieku pirmo izrāvienu (18:8) viesi ātri vien atspēlēja un paši izvirzījās vadībā (22:27). Taču otrās ceturtdaļas beigās atkal krietni pārāki bija laukuma saimnieki, pirmo puslaiku pabeidzot ar 14 punktu pārsvaru.Toties otro puslaiku Liepājas lauvas iesāka ārkārtīgi slikti, un pēc nospēlētām piecām minūtēm bija ne tikai izšķērdējuši visu pārsvaru, bet pat nonākuši zaudētājos 49:46. Atlikušajā laikā tik krasas svārstības rezultāts vairs nepiedzīvoja. Pamatlaika izskaņā aukstasinīgāki izrādījās mājinieki, izcīnot pirmo uzvaru turnīrā.Valmierā mājinieki saglabāja nelielu pārsvaru visa pirmā puslaika garumā – lielākā starpība bija deviņi punkti. Trešajā ceturtdaļā laukuma saimniekiem izdevās sasniegt arī 15 punktu atzīmi (58:43), taču Šauļu basketbolisti ātri gandrīz visu deficītu atspēlēja (58:54) un četras minūtes līdz pamatlaika beigām arī izvirzījās vadībā (64:65).Ceturtās ceturtdaļas beigās iespējas izcīnīt uzvaru bija abām komandām, taču uzvarētāju noskaidrošanai bija nepieciešams pagarinājums. Tā sākumā vadībā izvirzījās Tallinas basketbolisti un pārsvaru nosargāja līdz beigām. Valmierieši nu ir vienīgā komanda, kas BBL turnīrā vēl nav izcīnījusi nevienu uzvaru.Situācija BBL turnīrā: VEF Rīga 4-0, BK Ventspils 2-0, Rūdupis 3-1, Kalev/Cramo 2-1, Dolphins 2-1, Nevežis 2-1, Rock 2-2, Šiauliai 2-3, Liepājas lauvas 1-2, Perlas 1-3, TTU/Kalev 1-4, BK Valmiera 0-4.Nākamo spēli kāds no Latvijas klubiem aizvadīs svētdien, kad Ventspilī viesosies Kalev/Cramo basketbolisti.