Sestdiena, 5. oktobris
Amālija, Amēlija

Pietika ar uzbrukumu

Aizraujošā, izslēgšanas spēlēm neraksturīgā stilā Barons/LMT pārspēja KK Zagreb (96:91), nodrošinot tiesības aprīļa vidū piedalīties FIBA kausa izcīņas finālturnīrā. «Paldies spēlētājiem, kuri arī visgrūtākajos brīžos saglabāja uzvaras garšu,» galvenais treneris Kārlis Muižnieks uzteica komandas raksturu.

Finālturnīra norises vieta vēl nav zināma (neoficiāli par favorīti uzskata Kipru, Barons/LMT izskata iespēju piedāvāt Viļņu vai Šauļus, jo Arēna ir aizņemta). Pusfinālā 18.aprīlī Barons/LMT tiksies ar Tartu Rock.Spēles gaita: 8:9 (3.minūtē), 28:19 (8.), 30:29 (11.), 46:47 (16.), 61:58 (23.), 70:71 (29.), 80:73 (32.), 86:85 (36.), 93:85 (38.), 93:91, 96:91.Brīvais basketbols no pirmās minūtes skatītājiem lika gavilēt par mājinieku veiksmīgo spēli uzbrukumā, kurā netrūka ne individuālu meistarstiķu, ne elegantas saspēles. Rezultāts auga strauji, un pirmās ceturtdaļas beigās jau šķita, ka viesi sabruks zem Barons/LMT triecienu smaguma (28:19). 13 minūtēs tika saskriets tas, kas pirmajā mačā divreiz ilgākā laikā — 44:39. Cerības horvātus nomētāt neīstenojās, jo KK Zagreb basketbolisti naski sameklēja robus rīdzinieku aizsardzībā un arī no trīspunktu līnijas turējās braši (7/11 pret 5/10).Otrajā puslaikā abu komandu rezultativitāte mazliet kritās, bet sižets nemainījās, saglabājot intrigu līdz pēdējām sekundēm. Pat 93:85 rīdzinieku labā 125 sekundes pirms beigām vēl nenozīmēja uzvaru, tomēr galotnē aukstasinīgāki bija rīdzinieki.«Uzbrukums labs, taču aizsardzībā bija problēmas, jo horvāti spieda uz mūsu vājajiem punktiem,» K.Muižnieks nebija pilnīgi apmierināts ar kvalitāti, toties gandarīts par iznākumu. Jau otro reizi viņš aizvadījis komandu līdz FIBA kausa Final 4. Satriekts neizskatījās arī viesu treneris Želko Pavličevičs: «Lieliska spēle, kurā mēs tikai par divu metienu tiesu zaudējām ļoti labai komandai.»***basketbolsFIBA kauss, ceturtdaļfinālsBarons/LMT — KK Zagreb 96:91 (30:27, 55:56, 75:71). Sērijā 2:1 Barons/LMT: Gusts 15, Šķēle 20, Adomaitis 19, Bērziņš 8, Aleksanders 13; Hlebovickis 8, Batišta 9, Kravčenko, Vaikulis 4KK Zagreb: Vladovičs 20, Bašljans 14, Simons, Dundovičs 16, Tomičs 20; Babičs 15, Zadravecs 3, Kovačevičs, Garma 3, Morovičs, VrsaljkoTartu Rock — Permas Ural Great 87:77. Sērijā 2:1Pusfinālā 18.aprīlī: Barons/LMT — Rock, Dexia Mons Hainaut — Protea EKA AE