Rīgā +4 °C
Otrdiena, 19. marts
Jāzeps, Juzefa

Porziņģim 21 punkts, bet Bertānam precīzs tālmetiens klubu zaudējumos NBA

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis svētdien guva 21 punktu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā, viņa pārstāvētajai Vašingtonas Wizards komandai piedzīvojot zaudējumu. Tikmēr Dāvis Bertāns guva trīs punktus Dalasas Mavericks neveiksmē.

Vašingtonas basketbolisti viesos ar 121:130 (26:35, 29:37, 33:41, 33:17) zaudēja Bostonas "Celtics" komandai.

Porziņģis šajā cīņā laukumā pavadīja 26 minūtes un 17 sekundes, kuru laikā realizēja septiņus no desmit divpunktu metieniem un septiņus no astoņiem soda metieniem, bet netrāpīja vienīgo tālmetienu. Viņa rēķinā bija arī četras atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, viena kļūda un divas piezīmes. "Wizards" ar Porziņģi laukumā ielaida par 23 punktiem vairāk nekā iemeta, kas bija otrs sliktākais rādītājs komandā.

"Wizards" komandā rezultatīvākais ar 30 punktiem bija Bredlijs Bīls. Muguras savainojuma dēļ Vašingtonas vienībai nevarēja palīdzēt Kails Kuzma.

Bostoniešiem sezonas rezultatīvāko spēli aizvadīja Džeilens Brauns, kurš guva 36 punktus.

"Wizards" ar desmit uzvarām 20 spēlēs ieņem astoto vietu Austrumu konferencē, kur "Celtics" ar 16 panākumiem 20 cīņās ir pirmā.

Vašingtonas basketbolisti nākamajā mačā pirmdien savā laukumā uzņems Minesotas "Timberwolves".

Dalasieši izbraukumā ar rezultātu 115:124 (33:41, 29:32, 34:31, 19:20) atzina Milvoki "Bucks" pārākumu un piedzīvoja ceturto zaudējumu pēc kārtas.

Bertāns svētdien spēlēja 16 minūtes un 51 sekundi, kas viņam ir ilgākais laiks līdzšinējās piecās sezonas spēlēs. Latviešu basketbolists realizēja vienu no trīs tālmetieniem, izcīnīja divas atlēkušās bumbas, atdeva vienu rezultatīvu piespēli un divreiz pārkāpa noteikumus. "Mavericks" ar Bertānu laukumā ielaida par vienu punktu vairāk nekā iemeta.

Dalasiešiem 27 punktus guva un 12 rezultatīvas piespēles atdeva Luka Dončičs, kurš arī pieļāva sešas kļūdas. Spenseram Dinvidijam bija 22 punkti, bet Kristianam Vudam - 21 punkts.

"Bucks" zvaigzne Jannis Adetokunbo atzīmējās ar 30 gūtiem punktiem un 11 atlēkušajām bumbām. Greisons Elens guva 25 punktus, 22 no tiem spēles pirmajās 18 minūtēs, kuru laikā grozā raidīja visus septiņus "trejačus".

"Mavericks" ar deviņām uzvarām 19 spēlēs ieņem 11.vietu Rietumu konferencē, kamēr "Bucks" ar bilanci 14-5 ir otrajā pozīcijā Austrumu konferencē.

Otrdien Bertāna pārstāvētā komanda savā laukumā spēkosies ar NBA čempioni Goldensteitas "Warriors".