Svētdiena, 5. maijs
Ģederts, Ģirts

VEF Rīga basketbolistiem niecīgas izredzes iekļūt Eiropas kausa izcīņā

VEF Rīga basketbolisti piedzīvojuši zaudējumu Eiropas kausa izcīņas kvalifikācijas kārtas pirmajā spēlē savā laukumā pret Grieķijas klubu Panellinios – 79:94 (37:40). Neveiksme ar tik lielu starpību atstāj rīdziniekiem tikai teorētiskas izredzes kvalificēties Eiropas kausa pamatturnīram.Atbildes spēle Grieķijā paredzēta 27.

oktobrī. Uzvarētāji divu spēļu summā iekļūs Eiropas kausa izcīņas pamatturnīrā, kuram jau kvalificējušies Latvijas čempioni BK Ventspils basketbolisti. Savukārt zaudētāji pāries uz Eiropas Izaicinājuma kausa izcīņu.Līdzīgi kā pagājušās nedēļas VTB Vienotās līgas spēlē pret Kazaņas Unics cīņas sākumu vefieši aizvadīja ļoti slikti. Pirmie četri uzbrukumi beidzās bez rezultāta, turpretī Grieķijas komanda mājinieku aizsardzību apspēlēja kā pēc notīm – trīs precīzi raidījumi no groza apakšas, trīspunktnieks, un 0:9 pirmajās divās minūtēs.Spēles turpinājumā aina gan kļuva krietni optimistiskāka. Sakārtojuši aizsardzību, rīdzinieki uz brīdi atguva arī veiksmi uzbrukumā, un ceturtdaļas vidū no lielajiem mīnusiem vairs nekas nebija palicis pāri – 10:11. Taču daudzie garām aizmestie metieni gan no groza apakšas, gan trīspunktu līnijas iepretī Panellinios basketbolistu precizitātei panākumus neļāva attīstīt, un pirmo ceturtdaļu viesi pabeidza ar plus 11 (16:27). Otrajā ceturtdaļā Grieķijas kluba daudzveidīgā un saliedētā spēle turpināja nest augļus, un ātri vien viņu pārsvars pietuvojās 20 punktu atzīmei (18:37). Presings un pāris veiksmīgu uzbrukumu sērija VEF Rīga basketbolistiem ļāva starpību samazināt līdz 35:44. Pēc pirmā puslaika – 37:49.Atzīstama precizitāte tālmetienos otrajā puslaikā laukuma saimniekiem ļāva labu brīdi turēties aptuveni 12 – 15 punktu robežās. Tomēr kopumā Panellinios demonstrēja daudz kvalitatīvāku un stabilāku basketbolu, un viņu uzvara nopietni netika apdraudēta ne brīdi.Ceturtās ceturtdaļas sākumā Grieķijas komandas pārsvars sasniedza 20 punktus (59:79), ko mājiniekiem uz viesu paviršību rēķina izskaņā gan izdevās nedaudz samazināt.Pirmās spēles sešos citos kvalifikācijas kārtas pāros notiks otrdien, viena – trešdien. Eiropas kausa grupu turnīru izloze notiks 30. oktobrī.