Ceturtdiena, 24. oktobris
Renāte, Modrīte, Mudrīte

VEF Rīga zaudē Himki basketbolistiem Vienotās līgas pirmajā spēlē

VEF Rīga basketbolisti ar zaudējumu sākuši VTB Vienotās līgas jauno sezonu. Pirmajā spēlē otrdien Arēnā Rīga viņi piekāpās pašreizējiem līgas čempioniem Maskavas apgabala klubu Himki - 75:85 (29:38).
Mazrezultatīvās spēles sākumā bijušā vefiešu trenera Rima Kurtinaiša vadītā Himki vienība pirmos punktus guva tikai ceturtajā minūtē. Tiesa, laukuma saimnieki šajā laikā nebija iespējuši daudz vairāk (4:2). Pirmie uzbrukumā iejutās viesi, kuri pirmās ceturtdaļas vidū no 4:6 panāca 16:8. Pēc pirmajām desmit minūtēm viņiem plus pieci.

Otrā ceturtdaļa aizritēja mainīgām sekmēm. Vispirms vefieši uz Himki ofensīvu nekavējoties atbildēja ar izrāvienu 11:0 un ieguva piecu punktu pārsvaru (21:16). Bet tad jau 11 punktus pēc kārtas iemeta viesi. Puslaika beigās tik straujas svārstības rezultātā vairs netika fiksētas, taču Himki spēlētāji guva pēdējos četrus punktus, panākot lielāko pārsvaru spēlē.

Trešajā ceturtdaļā rīdzinieki pamazām deldēja starpību. 27.minūtē bija vairs tikai mīnus divi (47:48), bet ceturtās ceturtdaļas sākumā VEF Rīga uz brīdi arī izvirzījās vadībā (59:58). Šajā brīdī viesu komanda ar horvātu Lončaru priekšgalā guva deviņus punktus pēc kārtas un panāca, kā izrādījās, izšķirošo pārsvaru - tuvāk par pieciem punktiem rīdzinieki vairs netika.

Mājinieku labā Kortnijs Simss guva 19 punktu un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, 16 punkti Dairim Bertānam.

VEF Rīga pretinieki Vienotās līgas A grupā vēl būs Kazaņas Uniks (šosezon 2-0), Kazahstānas klubs Astana (1-1), Kauņas Žalgiris (1-1), Tallinas Kalev (1-1), Kijevas Budiveļņik (0-1), Ņižņij Novgorod (0-1) un Samaras Krasnije kriļja (0-0). Pēc divu apļu turnīra, kas ritēs līdz 7.martam, četras labākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā.

Jau ziņots, ka VEF Rīga un Himki basketbolisti savā starpā tiksies arī ULEB Eiropas kausa izcīņas grupu turnīrā. Tas kļuva zināms pēc otrdien notikušās izlozes.

Nākamā spēle Vienotajā līgā rīdziniekiem paredzēta 16.oktobrī viesos pret Astana basketbolistiem.