Sestdiena, 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss

VEF Rīga zaudē Tartu, BK Ventspils – Viļņā, Liepājas lauvas uzvar Valmierā

MasterCard Baltijas basketbola līgas turnīrā VEF Rīga komanda sesdien izbraukumā ar 59:70 (30:34) piekāpās Tartu Rock vienībai, bet BK Ventspils ar 72:96 (35:56) līgas čempioniem Viļņas Lietuvos rytas.Savukārt divu Latvijas klubu savstarpējā cīņā Liepājas lauvas viesos neaudz negaidīti ar 75:60 (41:31) pārspēja BK Valmiera basketbolistus.

Rīdziniekiem neveiksme Igaunijā bija septītais zaudējums desmit aizvadītajos mačos.Visa pirmā puslaika garumā laukuma saimnieki saglabāja nelielu pārsvaru. Trešās trešdaļas vidū pēc vairākā VEF leģionāru veiksmēm uzbrukumā Rīgas komanda pārņēma vadību (45:40), taču tikai uz īsu brīdi. Rock basketbolisti ātri panāca 56:49, kas izrādījās izšķirošais brīdi cīņā.Spēle Tartu bija pēdējā VEF Rīga sastāvā lietuviešu basketbolistam Martinam Mažeikam, kurš ar 20 gūtiem punktiem bija rezultatīvākais viesu rindās. Viņš karjeru turpinās Grieķijā.Ventspilnieku liktenis jaunā galvenā trenera Silvano Poropata debijas spēlē lielā mērā izšķīrās jau pirmajā ceturtdaļā, kuru mājinieki uzvarēja ar 30:13. Visas tālākās cīņas gaitā laukuma saimnieki saglabāja 20 un vairāk punktu pārsvaru.Dairis Bertāns viesu labā guva 22 un Ernests Kalve 16 punktus.Spēlē Valmierā izšķirošais izrādījās posms pirmā puslaika beigās un otrā sākumā, kura laikā viesi no 30:28 spēja panākt 47:31 pārsvaru. Atlikušajā laikā valmieriešiem reālu izredžu atspēlēties nebija, un liepājnieki svinēja otro uzvaru turnīrā.