Piektdiena, 25. oktobris
Beāte, Beatrise

Bēdīgs spēles sākums liedz pacīnīties par uzvaru ar Čehiju

Latvijas hokejisti piedzīvojuši otro zaudējumu olimpisko spēļu turnīrā. Piektdien Latvijas hokejisti spraigā cīņā ar 2:5 piekāpās Čehijai. Cerēt uz panākumu krietni apgrūtināja spēles sākums, jo jau pēc pirmajām piecām minūtēm Latvijas hokejisti nonāca zaudētājos ar 0:3, taču spēles turpinājumā Latvijas izlase bija Čehijai līdzīgs pretinieks.

==> Vai Latvijas hokejisti iekļūs olimpiskā turnīra ceturtdaļfinālā?

* Galviņam pleca savainojums, nespēlēs trīs nedēļas
* FOTO: Latvijas un Čehijas komandu spēle
* UZZIŅA - Latvijas hokejistu statistika spēlē ar Čehiju

* UZZIŅA – Olimpiskais hokeja turnīrs

Spēle iesākās vidējā tempā, taču neveiksmīgi Latvijai. Uzbrukumā Guntis Galviņš pārāk aizrāvās cīņā laukuma galā, kā dēļ nepaspēja aizslidot aizsardzībā. Čehi izveidoja lielisku ātro pretuzbrukumu. Martins Erats izdarīja lielisku piespēli gar vārtiem, Masaļskis jau nokrita un Davidam Krejči nebija problēmu viņu pārspēt.

Pagāja tikai 63 sekundes, kad čehi izvirzījās vadībā jau ar 2:0. Pie saviem vārtiem mūsu hokejisti nespēja laikus tikt līdzi pretiniekiem. Sekoja tālmetiens, bet vārtu priekšā veiklāki par mūsu aizsargiem bija čehu uzbrucēji. Ripas lidojumu mainīja Milans Mihaleks un ieslidināja ripu vārtos starp Masaļska kājsargiem. Jāatzīmē, ka čehi rezultatīvi realizēja pirmos divus uzbrukumus.

Pusminūti vēlāk Herberts Vasiļjevs nopelnīja divu minūšu noraidījumu. Čehiem vajadzēja 49 sekundes, lai izmantotu skaitlisko vairākumu: bez uzmanības tika atstāts Jaromīrs Jāgrs, kurš izpildīja brīvu metienu un spēcīgi ieraidīja ripu zem vārtu pārlikņa. Čehi bija izpildījuši trīs metienus un visi bija sasnieguši mērķi.

Tikai devītajā minūtē Latvijas hokejisti beidzot tika laukā no savas aizsardzības zonas un izveidoja pirmo pretuzbrukumu. Pirmo reizi Tomašam Vokounam bija jāiesaistās spēlē. Viņš tvēra Alekseja Širokova raidīto ripu.

Pamazām cīņas gaita izlīdzinājās, Latvijas hokejisti beidzot sāka spēlēt aktīvāk. Un lielakoties tikai tādēļ, ka čehi pēc trīs vārtu guvumiem spēlēja brīvāk, ļaujot biežāk pie ripas tikt Latvijas hokejistiem. Vārtu priekšā aktīvs bija Miķelis Rēdlihs, vēlāk metienu izpildīja Oskars Bārtulis, taču Vokouns bija vietā.

Perioda otrajā pusē Latvijas izlase jau bija krietni aktīvāka, daudz biežāk cīnījās čehu zonā, iesaistījās spēka spēlē un apdraudēja Vokouna vārtus (Meija, Pujacs, Reķis).

Četras minūtes pirms trešdaļas beigām Miķelis Rēdlihs uztvēra ripu un ātri ieslidoja čehu zonā. Vajadzēja pašam metienu izdarīt, bet piespēlēja Dārziņam, kurš ripu neuztvēra.

Otro periodu Latvijas izlase iesāka krietni aktīvāk un izveidoja dažus labus momentus. Divas reizes pēc kārtas noraidīts tika Arvīds Reķis un nācās krietni papūlēties, lai neļautu čehiem gūt vārtus. Reizi tas neizdevās, jo mazākumā tika ļauts Tomašam Kaberlem izpildīt brīvu metienu - ar spēcīgu raidījumu viņš trieca ripu vārtu tuvējā stūrī.

Lieliska iespēja gūt vārtus bija Laurim Dārziņam. Perioda vidū ātrajā pretzubrukumā viņš saņēma teicamu piespēli, vārtsargs bija patālu izslidojis. Dārziņa raidīto ripu Vokouns tomēr ar cimda malu paspēja atvairīt.

Vēlāk Sotnieks divas reizes īsā laikā saņēma noraidījumus. Turklāt otrajā reizē Dārziņš saņēma disciplināro sodu (10 minūšu sods) par ripas izmešanu tribīnēs.

Četras ar pusi minūtes pirms otrā perioda beigām Latvijas izlasei beidzot izdevās gūt vārtus. Tobrīd tikko no noraidīto soliņa laukumā bija izslidojis Sotnieks. Viņš laukuma vidusdaļā saņēma teicamu Vasiļjeva piespēli, vienatnē izslidoja pret Vokounu un ieraidīja ripu starp kājsargiem - 1:4.

Pusotru minūti pirms pārtraukuma Latvijas izlase ļoti labi realizēja skaitlisko vairākumu. Jāgrs bija uz sodīto soliņa. Latvijas izlase labio izvietojās pozicionāli. Spēcīgu metienu izpildīja Mārtiņš Karsums, lieliski vārtu priekšā nocīnījās Ģirts Ankipāns un panāca 2:4. Viņam šie ir otrie vārti olimpiskajā turnīrā.

Pēdējā trešdaļa iesākās ar ļoti aktīvu Latvijas izlases spēli un daudz netrūka, lai gūtu vēl vārtus. Vairākas lieliskas epizodes tika izveidotas pie čehu vārtiem. Čehi kļuva dusmīgi un daudz biežāk sāka iesaistīties spēka spēlēs. Stabils vārtos bija Masaļskis.

Jo tuvāk nāca spēles beigas, jo aktīvāki bija Latvijas hokejisti. Vokouns atvairīja vairākus bīstamus metienus, aizsardzībā Latvijas hokejisti cīnījās godam. Spēles pēdējā trešdaļā Latvijas izlase spēlēja tikai ar trim uzbrcēju un aizsargu maiņām (Laviņš un Galviņš nospēlēja tikai divas minūtes mača sākumā un kopš tā laika laukumā neparādījās).

53 sekundes pirms pamatlaika beigām Petrs Čajaneks nopelnīja noraidījumu. Znaroks pieprasīja pārtraukumu, lai izplānotu komandas spēli. Skrastiņa tālmetienu atvairīja Vokouns. Masaļskis tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, taču uzbrukumā tika pieļauta kļūda un Patriks Eliašs 18 sekundes pirms finālsvilpes ar tālu metienu ieraidīja ripu tukšajos vārtos.

Turnīra pirmajā spēlē Latvijas izlase ar 2:8 kapitulēja Krievijai, bet čehi ar 3:1 pieveica slovākus.

x x x

Latvija 2:5 Čehija

Vārtu guvēji: Krejči (Erats, Fleišmans) - 0:1 (2:30), Mihaleks (Plekaņecs, Zidlickis) - 0:2 (3:33), Jāgrs (Zidlickis, Kaberle) - 0:3 (5:07, vair.), Kaberle (Eliašs, Židlickis) - 0:4 (26:33, vair.), Sotnieks (Vasiļjevs) - 1:4 (35:30), Ankipāns (Karsums, Pujacs) - 2:4 (38:26, vair.), Eliašs - 2:5 (59:42, tukšos vārtos)

Soda minūtes: 20 - 4
(Vasiļjevs, Reķis, Reķis, Sotnieks, Sotnieks, Dārziņš 10)

Metienu attiecība: 39 - 18

Vārtsargi: Edgars Masaļskis - Tomašs Vokouns