Pirmdiena, 7. oktobris
Daumants, Druvvaldis

Ernests Gulbis kvalificējies Romas Masters tenisa turnīra ceturtdaļfinālam. Ceturtdien astotdaļfināla spēlē Latvijas labākais tenisists grūtā cīņā svinēja uzvaru 6:2, 3:6, 7:6 (7:4) pār itālieti Filipo Volandri. Cīņa ritēja divas stundas un 43 minūtes. Šī ir otrā reize, kad Gulbis iekļuvis prestižās Masters sērijas turnīru ceturtdaļfinālā.

Gulbis nākamajā kārtā spēlēs ar Felisiano Lopesu (35.vieta ATP rangā), kurš bez cīņas uzvarēja Ivanu Ļubičiču (15.vieta ATP rangā). Horvātu tenisists iesildīšanās laikā guva traumu.

Pirmā seta pirmajā geimā Latvijas tenisistam izdevās vinnēt mājinieka servi, taču jau nākamajā Volandri atspēlējās. Nākamajos divos geimos tenisisti realizēja savas serves priekšrocības, bet cīņas turpinājumā Ernests pamazām pārņēma spēli savā kontrolē.

Piektajā geimā Ernestam ar ceturto “breikbumbu” izdevās vēlreiz izvirzīties vadībā, sestajā viņš atstāja itālieti sausā, septītajā vēlreiz “lauza” Volandri servi un setu pabeidza 38 minūšu laikā.

Otrā seta sākumā Itālijas tenisistam ar līdzjutēju atbalstu izdevās izlīdzināt cīņas gaitu. Ceturtajā geimā Gulbim nācās atspēlēt “breikbumbu” (2:2), bet sestajā Volandri vinnēja latvieša servi (2:4). Iespējas atspēlēt zaudēto punktu latvietim bija diezgan daudz, taču izšķirošajos brīžos, kad servēja mājinieks, viņu pievīla sitienu precizitāte.

Izšķirošā trešā seta sākumā pēc vairākām kļūdām Gulbim pirmo reizi mačā neizturēja nervi, un ciest nācās viņa tenisa raketei. Spēlē sasprindzinājums manāmi pieauga.

Ceturtajā geimā Ernestam bija divas “breikbumbas” (visā spēlē tobrīd jau 16), taču tās palika neizmantotas, bet nākamajā geimā jau Gulbim ar grūtībām nācās vinnēt savu servi (3:2). Abi spēlētāji turpināja krāt punktus ar savām servēm, līdz 10.geimā, servējot Volandri, Gulbis nopelnīja pirmo mačbumbu, taču nākamajā izspēlē aizsita bumbiņu autā, un itālietis “izvilka” arī šo geimu – 5:5.

Likumsakarīgi uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešams taibreiks. Gulbis zaudēja pirmos divus punktus, tad atspēlējās, guva trīs punktus pēc kārtas, nopelnīja trīs mačbumbas (6:3) un ar otro pabeidza grūto cīņu, kurā pieļāva 55 neizprovocētas kļūdas.

Iepriekš Gulbis ar pasaules ranga 152.vietā esošo Volandri bija tikušies vienu reizi. 2008.gadā turnīrā Vīnē Latvijas tenisists izcīnīja uzvaru 6:2, 6:3.

Līdz šim vienīgo reizi Masters sērijas – otra augstākā līmeņa aiz Grand Slam – turnīros Gulbis bija spēlējis 2008.gadā turnīrā Cincinati.

Līdz ar iekļūšanu ceturtdaļfinālā Gulbim nodrošinājis 53 000 eiro prēmiju, 180 punktus reitingā un jaunu karjeras rekordu pasaules ranga tabulā.

Jau ziņots, ka pirmajā kārtā Gulbis, kurš šonedēļ ATP pasaules rangā ieņem 40.vietu,  pārliecinoši pieveica kiprieti Markosu Bagdati (6:2, 6:2), bet otrajā pārspēja pašu Rodžeru Federeru (2:6, 6:1, 7:5).

Turnīrs prēmiju fonds ir 2,75 miljoni eiro.