Rīgā +25 °C
Ceturtdiena, 18. jūlijs
Rozālija, Roze

Gulbis neiekļūst Bangkokas tenisa turnīra pusfinālā

Latvijas labākajam tenisistam Ernestam Gulbim nav izdevies iekļūt Bangkokā notiekošā ATP 250 sērijas turnīra Taizemes atklātā čempionāta pusfinālā. Piektdien ceturtdaļfināla spēlē pret spāni Giljermo Garsiju-Lopesu Ernests piedzīvoja zaudējumu 6:7 (4:7), 6:4, 3:6 un cīņā par vietu finālā nevarēs samērot spēkus ar pasaules pirmo raketi Rafaelu Nadalu.Pirmajā setā tenisisti ne reizes nespēja iegūt breikbumbu, un uzvarētājs bija jānosaka taibreikā. Gulbis nonāca zaudētājos 0:3, tad spēja izvirzīties vadībā 4:3, taču zaudēja nākamās četras izspēles.

Otrajā setā Ernests vinnēja pretinieka servi jau pirmajā geimā, pēc tam arī piektajā un panāca 5:1 pārsvaru. Septītajā geimā spānim izdevās atspēlēt divas setbumbas, bet nākamajā savu servi zaudēja jau Gulbis, un viņa pārsvars saruka līdz 5:4. Desmitajā geimā latvietis tomēr pabeidza setu savā labā.

Trešā seta sākumā Garsijam izdevās otrais “breiks” spēlē un viņš izvirzījās vadībā 3:0, kas arī izrādījās izšķirošā epizode. Spānis mača beigās ļoti stabili servēja, labi spēlēja no gala līnijas un nedeva Ernestam daudz iespēju atspēlēties.

Pasaules rangā Gulbis šonedēļ ieņem 25.vietu, bet Garsija-Lopess ir 53.pozīcijā. Līdz šim vienīgajā savstarpējā spēlē pirms diviem gadiem uzvaru bija svinējis Latvijas tenisists.

Ernests Bangkokas turnīrā bija izlikts ar ceturto numuru un pirmajā kārtā bija brīvs, bet otrajā ar 7:6 (7:4), 6:7 (4:7), 6:4 pārspēja Raineru Šitleru no Vācijas. Viņš nopelnīja 16 280 dolārus un 45 reitinga punktus.

Cita ceturtdaļfināla spēlē piektdien Rafaels Nadals ar 6:2, 6:3 pārliecinoši pieveica Mihailu Kukuškinu no Kazahstānas.

Bangkokas turnīrs risinās uz cietā seguma, tā prēmiju fonds ir 551 000 ASV dolāru.