Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Gulbis pārliecinoši sasniedz Barselonas turnīra ceturtdaļfinālu

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Barselonas ATP World Tour 500 sērijas turnīra trešās kārtas mačā ceturtdien ar 7-5, 6-1 pārliecinoši divos setos uzveica spāni Alvertu Montanjesu, otro reizi karjerā sasniedzot šī turnīra ceturtdaļfinālu.

Pirmā seta ievadā abi tenisisti veiksmīgi izmantoja savu servi, bet septītajā geimā pie breika pirmais tika Montanjess. Turpinājumā gan Gulbis spēja pretinieka servi lauzt pat divas reizes, 12. geimā ar pirmo setbumbu nodrošinot panākumu ar 7-5.

Otro setu Gulbis sāka ar trim uzvarētiem geimiem pēc kārtas, tostarp trešo reizi mačā nobreikojot astoņus gadus vecāko Montanjesu. Latvietis bija tuvu vēl vienam breikam ceturtajā geimā, tomēr sīvā spēkošanās noslēdzās ar punktu spānim. Turpinājumā Gulbis tomēr tika pie vēl viena breika, jau panākot 5-1. Septītajā geimā pie savas serves Gulbis ieguva divas mačbumbas, izmantojot jau pirmo no tām - stundu un 15 minūtes ilgais mačs bija galā.

Sacensību ceturtdaļfinālā Gulbis piektdien ap plkst. 13.30 tiksies ar krievu Teimurazu Gabašvili (ATP 55.), kurš ar 6-4, 6-2 pārspēja speciālo ielūgumu jeb wild card saņēmušo spāni Inigo Serventesu, kurš pašlaik pasaules rangā atrodas vien devītajā simtā. Gabašvili trešdien uzvarēja arī ar otro numuru izlikto spāni Davidu Ferreru.

Kā zināms, Gulbis, kurš šobrīd pasaules rangā ieņem 23. vietu, Barselonas turnīrā izlikts ar devīto numuru, kas deva brīvu pirmo kārtu. Savukārt otrajā kārtā otrdien latvietis ar rezultātu 7-5, 7-6 (7:1) uzvarēja Spānijas tenisistu Danielu Himeno-Traveru, kurš šobrīd ATP rangā ieņem 104.vietu, bet šajā turnīrā tenisists piedalījās, pateicoties organizatoru izsniegtajam speciālajam ielūgumam jeb wild card. Šī uzvara Gulbim ļāva pārtraukt divu zaudējumu sēriju.

Par ceturtdaļfināla sasniegšanu šobrīd 25 gadus vecais Gulbis nopelnījis 90 ATP ranga punktus un 42 785 eiro naudas balvu.