Rīgā +20 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Gulbis pieveic spāni Himeno-Traveru Barselonas ATP World Tour 500 turnīra otrās kārtas mačā

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis otrdien ar rezultātu 7-5, 7-6 (7:1) uzvarēja Spānijas tenisistu Danielu Himeno-Traveru Barselonas "ATP World Tour 500" sērijas turnīra otrās kārtas mačā.Mačs iesākās ar abu tenisistu līdzvērtīgu cīņu, taču piektajā geimā spānis pirmo reizi pamanījās lauzt Gulbja servi, no divām breikbumbām izmantojot otro.

Pēcāk Himeno-Travers turpināja pārliecinoši spēlēt pie savas serves, kamēr Gulbim ar to radās nelielas problēmas, taču astotajā geimā latvietis tika pie divām breikbumbām un izmantoja otro, panākot neizšķirtu 4-4.Setā izskaņā Gulbis jau spēlēja pārliecinošāk, jo desmitajā geimā viņš nebija tālu no pretinieka serves laušanas un uzvaras setā, taču no 40:40 Himeno-Travers spēja gūt panākumu un panākt 5-5, bet 12.geimā Latvijas labākais tenisists, servējot pretiniekam, pamanījās atspēlēties no 15:40 un uzvarēt setu.Otrais sets iesākās līdzīgi kā pirmais, arī šoreiz Gulbim piektajā geimā zaudējot savu servi un pēcāk spānim panākot 4-2 sev par labu. Tomēr arī šoreiz latvietis atguvās un lauza spāņa servi astotajā geimā, izlīdzinot rezultātu 4-4. Pēcāk abi tenisisti uzvarēja pie savas serves, tāpēc duelis turpinājās taibreikā.To Gulbis aizvadīja pārliecinoši, ļaujot pretiniekam gūt tikai vienu punktu.Par iekļūšanu trešajā kārtā Latvijas labākais tenisists nopelnīja 45 ATP ranga punktus.Kā zināms, Gulbis, kurš šobrīd pasaules rangā ieņem 23.vietu, Barselonas turnīrā izlikts ar devīto numuru, bet pirmajā kārtā viņam nebija jāpiedalās.Tomēr tas bija jādara Himeno-Traveram, kurš šobrīd ATP rangā ieņem 104.vietu, bet šajā turnīrā tenisists piedalījās, pateicoties organizatoru izsniegtajam speciālajam ielūgumam jeb "wild card".Barselonas sacensību pirmās kārtas mačā spānis ar 6-3, 7-5 pārspēja tautieti Roverto Karvaljesu-Baenu, kurš šobrīd ir 187.labākais tenisists pasaulē, bet dalībai turnīrā arī bija saņēmis "wild card".Gulbis ar Himeno-Traveru pirms tam savā starpā nebija tikušies.Savas karjeras laikā Himeno-Travers ne reizi nav iekļuvis kāda ATP raudzes turnīra finālā, lielākoties panākumus gūstot "Challenger" turnīros. Spāņa karjeras rekords ATP rangā ir 48.vieta, ko viņš sasniedza pērn martā.Kā ziņots, Gulbis neveiksmīgi aizvadīja nupat noslēgušos Montekarlo "Masters 1000" sērijas turnīru, kura vienspēļu pirmajā kārtā ar 2-6, 4-6 piekāpās Aleksandram Dolgopolovam no Ukrainas. Tāpat latvietis nepārvarēja arī dubultspēļu sacensību pirmo kārtu.Zīmīgi, ka Barselonas turnīra trešajā kārtā Gulbim atkal iespējama tikšanās tieši ar Dolgopolovu, kurš Montekarlo zaudēja otrajā kārtā un kurš ATP rangā šobrīd ir 22.pozīcijā. Tiesa, ukrainim otrajā kārtā vēl jāuzveic spāni Alvertu Montanjesu, kurš ir 59.labākais tenisists pasaulē.Kopā šosezon latvietis uzvarējis 16 no 23 ATP sērijas mačiem. Gulbis ieņem 15.vietu ATP čempionu rangā, kurā tiek ņemti vērā tikai šī gada rezultāti.Gulbis Barselonas turnīrā startē piekto reizi karjerā. Sekmīgākais viņam bijis 2010.gads, kad tika aizkļūts līdz ceturtdaļfinālam, bet pērn latvietis sākotnēji pārvarēja kvalifikāciju un pēc tam pārvarēja arī trīs pamatturnīra kārtas, tāpēc šoreiz viņam jāaizstāv 55 pasaules ranga punkti.