Piektdiena, 4. oktobris
Modra, Francis, Dmitrijs

Gulbis zaudējis Hāsam Madrides tenisa turnīra pirmās kārtas mačā

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis piedzīvojis zaudējumu Madrides Masters turnīra pirmās kārtas spēlē pret pieredzējušo Tomiju Hāsu no Vācijas – 2:6, 7:5, 5:7. Cīņa ritēja divas stundas un 18 minūtes.Pirmajā setā līdz rezultātam 2:3 abi tenisisti uzvarēja pašu servētajos geimos, taču tad Hāss “salauza” Ernesta servi pirmo reizi un pēc tam arī otro.

Neveiksmes turpinājās arī otrā seta sākumā – Gulbis zaudēja vēl trīs geimus (tātad pavisam septiņus) pēc kārtas un tikai tad nopelnīja pirmo punktu (1:3). Astotajā geimā (2:5) Ernestam izdevās atspēlēt pirmo mačbumbu, bet nākamajā geimā Gulbis pirmo reizi nopelnīja tā saucamo breikbumbu – iespēju ar nākamo izspēli vinnēt pretinieka servētajā geimā. Tā tika realizēta, un brīdi vēlāk rezultāts kļuva 5:5. Tad Gulbis vēlreiz “paņēma” Hāsa servi un nākamajā geimā pabeidza setu.Trešā seta sākums bija identisks otrajam – 0:3. Kad rezultāts bija kļuvis 2:4, trijos nākamajos geimos tenisisti netipiskā kārtā zaudēja savas serves, un Gulbim radās iespēja vēlreiz atspēlēties – 5:5. Taču 12.geimā, servējot Ernestam, Hāss ieguva vēl vienu mačbumbu, kuru realizēja.Pēdējo reizi kāda ATP turnīra trešajā kārtā Latvijas pirmā rakete spēlēja pagājušā gada jūlijā.31 gadu vecais Hāss, kurš pasaules rangā ieņem 76.vietu, pamatturnīrā iekļuva pēc veiksmīgi aizvadīta kvalifikācijas turnīra. Pret ranga saraksta 42.vietā esošo Gulbi viņš līdz šim nebija spēlējis.Hāsa nākamais pretinieks būs pasaules sestā rakete amerikānis Endijs Rodiks, kurš cīņu sāks no otrās kārtas.Madrides tenisa turnīra balvu fonds ir 3,7 miljoni eiro. Gulbis par līdzdalību pirmajā kārtā nopelnīja 9150 eiro un 10 reitinga punktus.Maija pēdējā nedēļā jau sāksies Francijas atklātais čempionāts, kas būs gada otrais Grand Slam turnīrs.