Latvijas florbolistes kapitulē arī Šveicei

Latvijas sieviešu florbola izlase otrdien Upsālā piedzīvoja zaudējumu pasaules čempionāta trešajā spēlē, piekāpjoties Čehijas valstsvienībai ar 0:8 (0:4, 0:2, 0:2).

Lai gan Čehijai šī spēle neko daudz nemainītu, pretinieču spēlētājas jau pirmās trešdaļas pirmajās sešās minūtēs guva divus vārtus.

Piecas minūtes līdz trešdaļas beigām latvietei Annai Ankudinovai bija iespēja gūt pirmos vārtus mačā, taču pretinieču vārtsardze spēlēja nekļūdīgi, noķerot bumbiņu pirms Ankudinova spēja izpildīt metienu.

Otrajā trešdaļā čehietes tika pie vairākām labām vārtu gūšanas iespējām, taču spēja vienu no tām realizēt vien 12.minūtē. Lai arī latvietes lielāko daļu trešdaļas cieši aizsargāja savus vārtus, tika ielaisti vēl vieni vārti tikai minūti un desmit sekundes līdz otrās trešdaļas beigām.

Latvijas spēlētājas pirmo noraidījumu saņēma vien spēles astotajā minūtē un vārti mazākumā netika ielaisti.

Spēles izskaņā Jūlijai Rozītei bija iespēja gūt vārtus, kad Čehijas vārtsardze neveiksmīgi atsita bumbiņu, taču bumbiņa neatrada ceļu praktiski tukšos vārtos.

Ar pieciem gūtajiem vārtiem Čehijas valstsvienībā izcēlās Martina Repkova, kas tika atzīta par komandas labāko spēlētāju

Savukārt par Latvijas labāko spēlētāju šajā mačā tika nosaukta vārtsardze Jana Filipsone, kurai šī bija debijas spēle čempionātā. Viņa šajā mačā atvairīja 20 pretinieču metienus, kamēr Čehijas vārtsardzei Janai Kristianovai nācās tikt galā vien ar pieciem metieniem.

Nākamo maču Latvijas florbolistes aizvadīs trešdien plkst.11. pret Norvēģijas valstsvienību, cīnoties par iekļūšanu labāko astotniekā.

Svētdien pirmajā grupas spēlē Latvijas florbolistes ar rezultātu 4:6 piekāpās Polijas valstsvienībai, bet pirmdien ar 0:13 kapitulēja Šveicei. Čehija vispirms ar 5:2 uzvarēja Šveici, bet pēc tam ar 6:2 bija pārāka pār Poliju.

Grupā komandas spēlēs katra ar katru. A un B grupu pirmo divu vietu īpašnieces uzreiz iekļūs ceturtdaļfinālā, bet trešās un ceturtās pozīcijas īpašniecēm būs jātiekas ar otrā ešelona katras grupas divām spēcīgākajām izlasēm.

Latvijas izlases galvenais treneris Jānis Inģists valstsvienības sastāvā iekļāvis divas vārtsardzes, četras aizsardzības spēlētājas un 14 uzbrucējas.

Vislielākā spēlētāju pārstāvniecība ir no Kocēnu "Rubene" kluba - deviņas florbolistes. Pa divām spēlētājām ir no Ķekavas "Bulldogs"/NND un Cēsu "Lekrings", bet pa vienai pārstāv "Līgatnes" un "Ķekavas" komandas. Vēl piecas florbolistes ikdienā spēlē ārzemju klubos Šveicē un Somijā.

Latvijas sieviešu izlase pasaules rangā šobrīd ieņem septīto pozīciju, bet iepriekšējā pasaules čempionātā, kas pirms diviem gadiem notika Šveices pilsētā Neišatelē, komanda izcīnīja astoto vietu.

Latvietes piedalījušās visos 12 līdz šim notikušajos pasaules čempionātos, ikreiz iekļūstot labāko astotniekā. 2007.gada pasaules čempionātā Latvijas valstsvienība ieguva augsto ceturto vietu.

Jānim Inģistam palīdz trenere Linda Līce, kā arī fiziskās sagatavotības treneris Kaspars Reikmanis.

Latvijas izlases sastāvs pasaules čempionātā florbolā:

vārtsardzes - Elīna Jeige (Emmentāles "Skorpion", Šveice), Jana Filipsone (Ķekavas "Bulldogs"/NND);

aizsardzes - Samanta Bērziņa, Marta Lība Zameca, Daniela Dafne Hāne (visas - Kocēnu "Rubene), Kristiāna Elizabete Krūmiņa ("Ķekava");

uzbrucējas - Jūlija Rozīte, Anna Ankudinova (abas - Cīrihes "Lioness", Šveice), Simona Grāpēna, Laura Gaugere, Zane Darša, Emīlija Salaciete, Zane Ziedone (visas - Kocēnu "Rubene), Elīza Elizabete Bērziņa ("Līgatne"), Evelīna Garbare (Vintertūras "Rychenberg", Šveice), Klinta Mārtiņjēkaba (Ūsikaupunki "Kalannin Pallo-65", Somija), Luīze Raseiceva, Liliāna Jakovicka (abas - Cēsu "Lekrings"), Anna Mūrniece (Ķekavas "Bulldogs"/NND), Madlēna Rozīte (Kocēnu "Rubene - 1").