Latvijas florbolisti pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā zaudē mājiniecei Šveicei

Latvijas vīriešu florbola izlase ceturtdien Cīrihē pasaules čempionāta ceturtdaļfināla spēlē ar rezultātu 1:3 (0:2, 1:0, 0:1) zaudēja mājiniecei Šveicei un meistarsacīkšu turpinājumā cīnīsies par piekto vietu.

Latvijas izlases labā vārtus guva Edgars Puriņš.

Spēles sestajā minūtē šveiciešus pēc pretuzbrukuma vadībā izvirzīja čempionāta debitants Noels Zeilers, bet nepilnas četras minūtes pirms došanās pārtraukumā nepieskatīts pie vārtiem palika Jans Caugs - 0:2.

Otrās trešdaļas otrajā minūtē Puriņš izmantoja apjukumu vārtu priekšā un samazināja mājinieku pārsvaru, bet trešā perioda vidū pašu kļūda ļāva Manuelam Maureram panākt 3:1 Šveices labā. Divas minūtes pirms pamatlaika beigām latvieši tika pie iespējas spēlēt vairākumā, taču spēlējot arī ar sesto laukuma spēlētāju un bez vārtsarga, vārtus gūt neizdevās.

Piektdien Latvijas izlasei būs brīvdiena, bet sestdien latvieši aizvadīs pusfināla spēli par piekto vietu.

Latvieši bija ceturtie B apakšgrupā, kur piedzīvoja zaudējumus Čehijai (3:6), Zviedrijai (2:11) un Vācijai (4:6). Tikmēr Šveices florbolisti A apakšgrupā vispirms cīnījās neizšķirti pret Norvēģiju (4:4), kam sekoja uzvaras pār Somiju (7:5) un Slovākiju (9:3).

Savukārt astotdaļfinālā Latvija ar 5:2 pārspēja Igauniju un nodrošināja vietu labāko astotniekā.

Latvijas vīriešu izlase Starptautiskā florbola federācijas (IFF) pasaules rangā šobrīd ieņem piekto pozīciju un šāda vieta tika izcīnīta arī iepriekšējos divos finālturnīros Prāgā un Helsinkos.

Latvijas florbolisti piedalījušās visos 13 līdz šim notikušajos pasaules čempionātos un augstākais sasniegums ir sešas reizes iegūtā piektā pozīcija (2006., 2008., 2010., 2014., 2018., 2020.).

Pasaules čempionāta finālturnīrs Šveices pilsētās Cīrihē un Vintertūrā norisināsies līdz 13.novembrim.

Latvijas vīriešu florbola izlases sastāvs pasaules čempionāta finālturnīram:

Vārtsargi: Markuss Plūdums ("Lekrings"), Jānis Salcevičs ("Lielvārde"/"Fat Pipe");

Aizsargi: Morics Krūmiņš (Somijas "Nokian KrP"), Artūrs Jurševskis ("Lekrings"), Jānis Ragovskis, Gustavs Griezītis (abi - Somijas "Koovee"), Armands Savins, Oskars Tutāns (abi - "Lielvārde"/"Fat Pipe"), Ralfs Orste ("Ķekava");

Uzbrucēji: Pēteris Trekše (Somijas TPS), Artis Raitums, Toms Akmeņlauks, Valters Kalnietis (visi - Talsu NSS/"Krauzers"), Rolands Kovaļevskis (Somijas "Koovee"), Edgars Puriņš, Andris Rajeckis (abi - "Lekrings"), Kevins Šmits ("Valmiera"), Klāvs Jansons ("Ķekava"), Daniels Jānis Anis (Usteras UHC, Šveice), Jēkabs Keišs ("Rubene").