Latvijas jauniešiem zelta un sudraba medaļa pasaules čempionātā taizemiešu boksā

Latvijas jaunieši Maksims un Staņislavs Prokofjevi pasaules čempionātā taizemiešu boksā Bangkokā izcīnīja attiecīgi zelta un sudraba medaļu, ziņots tīmekļa vietnē Balticevents.info.

Staņislavam 14-15 gadus veco sportistu vecuma grupā svarā līdz 48 kilogramiem bija desmit pretinieki. Prokofjevs izcīnīja uzvaru visās cīņās, atskaitot pēdējo, kurā nācās piedzīvot zaudējumu pret Taizemes čempionu.

Staņislavs jau otro reizi kļuva par pasaules čempionāta sudraba medaļas ieguvēju. Pirmo sudraba medaļu sportists ieguvēja Antaljā notiekošā pasaules čempionāta ietvaros.

Maksima svara kategorijā līdz 40 kilogramiem 12-13 gadus veco sportistu grupā bija astoņi cīkstoņi. Tehniski uzvarējis iepriekšējos pretiniekus, finālā viņš tikās ar sportistu no Beļģijas. Smagā cīņā Prokofjevs izcīnīja uzvaru un kļuva par pasaules čempionu, ziņo "Balticevents.info".

"Prokofjevi ir vienīgie, kuri pārstāvēja mūsu valsti šajās sacensībās. Tāda rezultāta pasaules čempionātos šajā sporta veidā Latvijas vēsturē līdz šim vēl nevienam nav bijis," saka galvenais treneris Ruslans Okurļaks.

"Mēs aktīvi trenējamies pat tādos grūtos apstākļos, kādi tagad ir pasaulē, un vienkārši ejam uz priekšu, lai sasniegtu savus mērķus," piebilst treneris.

Brāļi Prokofjevi, kuri pārstāv "Top Ring Latvia", pēc nelielas pauzes sāks gatavoties Eiropas čempionātam, kas norisināsies ziemas beigās Turcijā.

Pasaules čempionāts taizemiešu boksā notika no 5. līdz 12.decembrim Bangkokā.

Tajā piedalījās vairāk nekā tūkstotis dalībnieku no 68 valstīm.