Ceturtdiena, 24. oktobris
Renāte, Modrīte, Mudrīte

Latvijas kamaniņbraucējiem diskvalifikācija komandu stafetes sacensībās Siguldā

Latvijas kamaniņbraucēju komanda tika diskvalificēta un palika bez izcīnītas vietas Pasaules kausa izcīņas pēdējā posma stafetes sacensībās svētdien Siguldas trasē.

Maija Tīruma trases beigās atsitās pret apmali un pēc finiša nespēja ar roku trāpīt pa planšeti, nododot stafeti Mārtiņam Rubenim. Ne viņš, ne Andris un Juris Šici šī iemesla dēļ nestartēja.

“Sliktu iegāju pēdējā virāžā, nespaspēju savākties un tāpēc netrāpīju,” negadījumu komentēja Tīruma. “Sajūtas nav tās labākās, bet cerams, ka komandas biedri sapratīs. Iepriekš tā nebija gadījies. Pats brauciens nebija slikts, bet sports ir sports…”

Negaidītu uzvaru stafetes sacensībās guva Krievijas kamaniņu braucēji, kuri finišēja ar kopējo rezultātu divas minūtes un 15,660 sekundes. Otro vietu ieņēma itālieši (2:16,417) un tikai trešo vācieši (2:16,626). Startēja 11 valstu komandas, finišēja deviņas.

Sacensības komandu stafetē, tāpat kā dāmu sacensības, ar savu klātbūtni pagodināja Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidents Žaks Roge. Kā zināms, šī disciplīna pretendē uz iekļaušanu ziemas olimpisko spēļu programmā.