Pirmdiena, 29. aprīlis
Raimonds, Laine, Vilnis

Latvijas šorttrekisti nesasniedz olimpisko atlases sacensību ceturtdaļfinālu 500 un 1500 metru distancē

Neviens no Latvijas šorttrekistiem ceturtdien nesasniedza 500 un 1500 metru distances ceturtdaļfinālu Krievijā notiekošajā Pasaules kausa izcīņas ceturtajā posmā, kas vienlaicīgi ir arī otrās atlases sacensības Soču olimpiskajām spēlēm.Vīru konkurencē distances priekšsacīkstēs Roberto Puķītis savā skrējienā izcīnīja trešo vietu un iekļuva pamatsacensībās, bet Jēkabs Saulītis izstājās pēc pēdējās, piektās, vietas savā skrējienā.

Savukārt pamatsacensību kārtā Puķītis savā slidojumā ieņēma ceturto vietu, kas liedza iekļūt ceturtdaļfinālā.Puķītis šajā distancē tika klasificēts 31.vietā, bet Saulītis ieņēma 69.pozīciju.Paredzams, ka ar Puķīša uzrādīto rezultātu būs gana, lai Sočos Latvija šajā distancē būtu pārstāvēta.Tikmēr sievietēm šī distance sākās uzreiz ar pamatsacensību kārtu, kur Evita Krievāne savā skrējienā finišēja pēdējā, piektajā, vietā. Viņa ceturtdaļfinālam nekvalificējās un ierindojās distances 55.pozīcijā.Ne pārāk veiksmīgas latviešiem izvērtās sacensības arī 500 metru distancē, kur visi sportisti apstājās jau priekšsacīkstēs.Tajās vislabāk veicās Puķītim, kuram izdevās pārvarēt abas priekšsacīkšu kārtas un kvalificēties pamatsacensībām, taču jau nākamajā skrējienā viņam nācās samierināties ar pēdējo, ceturto vietu, nekvalificējoties astotdaļfinālam.Kopējā ieskaitē Latvijas sportistam 35.vieta.Savukārt Saulītis nepārvarēja otro kvalifikācijas kārtu un tika klasificēts 57.pozīcijā no 76 sportistiem, nekvalificējoties pamatsacensībām.Tikmēr dāmu konkurencē Krievāne ieņēma 53.vietu starp 62 dalībniecēm.Piektdien tiks dots starts 1000 metru distances cīņām.Olimpisko spēļu atlases sacensību statuss bija arī pagājušajā nedēļā notikušajam Pasaules kausa izcīņas trešajam posmam Itālijā, kur vislabāko rezultātu no latviešiem uzrādīja Puķītis 1500 metru distancē. Viņš sasniedza ceturtdaļfinālu un ierindojās 29.vietā.Divās olimpiskajās atlases sacensībās 500 un 1000 metru distancēs tiks atlasīti 32 sportisti, bet 1500 metros Sočos sacentīsies 36 sportisti. Pagājušās un šīs nedēļas sacensībās punkti tiks summēti, sadalot olimpiskās kvotas starp federācijām, kas vēlāk deleģēs sportistus. Katrā no trim distancēm braucēji par kvotām cīnās atsevišķi.Oficiāli nacionālās federācijas par izcīnītajām kvotām tiks informētas 21.decembrī.Sezonas pirmos divus posmus, kas notika septembra beigās un oktobra sākumā, Latvijas sportisti neaizvadīja sekmīgi, un vienīgi Krievāne reizi spēja sasniegt ceturtdaļfinālu 1500 metros.

RFS futbolisti spraigā derbijā pārspēj Riga komandu

Pašreizējā Latvijas čempione RFS sestdien Tonybet futbola virslīgas pirmā apļa pēdējās, devītās kārtas mačā viesos ar rezultātu 2:1 (1:0) uzveica vicečempioni Riga un pēc uzvaras pār tiešo konkuren...