Latvijas vīriešu handbola izlase EČ kvalifikācijas mačā zaudē Itālijai

Latvijas vīriešu handbola izlase ceturtdien Peskārā 2024.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē zaudēja Itālijas valstsvienībai.

Latvija viesos ar rezultātu 23:36 (10:15) atzina itāļu pārākumu.

Sākums labāks padevās mājiniekiem, kuri ieguva divu - triju vārtu pārsvaru (2:0, 4:1). Latviešiem neizšķirtu pirmoreiz pēc spēles sākuma uz tablo izdevās atjaunot 20.minūtē, kad Guntis Pilpuks panāca 7:7, uz ko itāļi atbildēja ar trim vārtiem pēc kārtas (10:7).

Vēlāk mājinieki pakāpeniski palielināja pārsvaru (12:8 un 15:10), puslaiku noslēdzot ar lielāko pārsvaru pirmajā puslaikā. Arī otrajā puslaikā mājinieki turpināja palielināt pārākumu, noslēdzot maču ar pārliecinošu 13 vārtu pārsvaru.

Latvijas izlasē rezultatīvākais ar sešiem gūtiem vārtiem bija Ralfs Geislers, bet pa trīs vārtiem sakrāja Ričards Juzups, Māris Veršakovs un Pilpuks.

Mājiniekiem sešus vārtus guva Pabo Miguels Maroki, bet piecus pievienoja Leo Prantners.

Apakšgrupā pirmo vietu ieņem Francija, kas uzvarējusi trīs spēlēs un tikusi pie sešiem punktiem, otrā ar četriem punktiem ir Polija, Itālija izcīnījusi divus punktus, bet Latvija palikusi bez punktiem.

Latvija 12.martā savā laukumā vēlreiz spēkosies ar itāļiem.

Oktobrī notikušajos pirmajos divos Eiropas čempionāta kvalifikācijas mačos Latvija izbraukumā ar 18:35 zaudēja olimpiskajai čempionei Francijai un mājās ar 19:37 piekāpās Polijai. Savukārt Itālijas handbolisti ar 29:40 zaudēja francūžiem un ar 23:30 atzina Polijas pārākumu.

Komandas galvenajam trenerim Davoram Čuturam palīdz Alvaro Senovilja Estevans un Arnolds Straume.

Eiropas čempionāta finālturnīram kvalificēsies katras apakšgrupas divas labākās vienības un četras labākās trešo vietu ieguvējas.

2024.gada Eiropas čempionāts no 12. līdz 28.janvārim norisināsies Vācijā.

Latvijas vīriešu handbola izlases sastāvs:

vārtsargi - Edgars Kukša ("Aurich", Vācija), Rolands Ļebedevs ("Hordur", Islande);

kreisā mala - Ričards Juzups, (Dobeles "Tenax"), Kristiāns Ingus Jonuška ("ASK Zemessardze"/LSPA);

labā mala - Linards Usāns (Dobeles "Tenax), Andis Bors (MSĢ);

līnijas spēlētāji - Antons Šuleiko (Dobeles "Tenax"), Jevģenijs Rogonovs (MSĢ), Artūrs Meikšāns (Pelvas "Serviti", Igaunija);

kreisie ārējie - Ralfs Geislers ("Lippe II", Vācija), Roberts Rancāns ("ASK Zemessardze"/LSPA);

saspēles vadītāji - Māris Veršakovs ("Brixen", Itālija), Rauls Erlends Serafimovičs (MSĢ), Kristers Rihards Ozols ("ASK Zemessardze"/LSPA);

labie ārējie - Guntis Piļpuks ("Hordur", Islande), Valdis Kalniņš (MSĢ).