Trešdiena, 23. oktobris
Daina, Dainida, Dainis

Nadals 7.reizi triumfē Parīzē un pārraksta tenisa vēsturi

Septīto reizi Francijas atklātajā tenisa čempionātā pirmdien triumfēja Spānijas tenisists Rafaels Nadals, lietus dēļ pārtrauktajā finālmačā ar 6-4, 6-3, 2-6, 7-5 uzveicot ATP ranga līderi Novaku Džokoviču (Serbija). Tādējādi Nadals kļuvis par pirmo tenisistu, kuram Parīzē izdevies izcīnīt septiņus titulus – sešas reizes to savulaik paveicis leģendārais zviedrs Bjerns Borgs.

Tikmēr Džokovičs Roland Garros finālā iekļuva pirmo reizi karjerā – ja serbs būtu uzvarējis, tad viņa īpašumā vienlaicīgi atrastos visi četri Grand Slam turnīru tituli.

Šim mačam vajadzēja noslēgties jau svētdien, tomēr lietus dēļ tā turpinājums tika pārcelts uz pirmdienu. Mačs svētdien tika pārtraukts ceturtajā setā, kad rezultāts bija 6-4, 6-3, 2-6, 1-2 Nadala labā.

Abiem tenisistiem tiekoties ceturtajā Grand Slam turnīru finālā pēc kārtas, Nadals pirmajos divos setos baudīja teju neapšaubāmu dominanci, kamēr Džokovičs pirmajos divos setos pieļāva 30 nepiespiestās kļūdas. Tomēr Džokovičs, kurš iepriekš turnīra gaitā atspēlējis gan divus zaudētus setus, gan četras mačbumbas ceturtdaļfināla cīņā, nepadevās.

Trešajā setā nonācis zaudētājos ar 0-2, serbs spēja strauji uzlabot savu sniegumu, uzvarot astoņos geimos pēc kārtas, tomēr tad mačs tika pārtraukts.

Atsākoties spēlei, Džokovičs ceturtā seta ceturtajā geimā zaudēja savu servi un līdz ar to arī šķīrās no iekrātā pārsvara. Devītajā geimā Nadals nezaudēja nevienā izspēlē, panākot 5-4 savā labā, tomēr pie savas serves Džokovičs darbojās pārliecinoši, izlīdzinot rezultātu. Nadals geimu vēlāk vēlreiz nonāca identiskā pozīcijā un šoreiz spēja tikt pie vienas mačbumbas, kuru spānim pat nevajadzēja izmantot - Džokovičs pieļāva dubultkļūdu servē.

Abi iepriekš bija tikušies 14 turnīru finālos – pēc uzvaras Parīzē nu ar 8:7 šajā duelī vadībā izvirzījies Nadals. Kopumā abi šobrīd spēcīgākie tenisisti savā starpā tikušies 33 reizes, no kurām 19 pārāk bijis spānis.