Piektdiena, 4. oktobris
Modra, Francis, Dmitrijs

Nadals uzveic Verdasko Australian Open vēsturē ilgākajā spēlē

Spānijas tenisistu duelī Australian Open pusfinālā piektdien aizraujošā cīņā uzvaru svinēja Rafels Nadals. Ļoti ilgajā cīņā (mačs ilga piecas stundas un 14 minūtes!) pasaules ranga līderis Nadals ar 6:7 (4:7), 6:4, 7:6 (7:2), 6:7 (1:7) un 6:4 pārspēja Fernando Verdasko.

= Aptauja: Kurš triumfēs Australian Open finālspēlē svētdien?

Interesanti atzīmēt, ka šī ir ilgākā spēle Australian Open vēsturē. Turklāt sportisti spēli uzsāka piektdien vakarā un pabeidza tikai stundu pēc pusnakts. Līdz šim garākais cīniņš Australian Open vēsturē notika 1991.gadā, kad piecas stundas un 11 minūtes spēkojās Boriss Bekers ar Omāru Kamporēzi.

Verdasko bija zaudējis Nadalam visās iepriekšējās sešās tikšanās reizēs, taču šoreiz nebija tālu no panākuma.

Pirmā seta taibreikā pārāks bija Grand Slam turnīru pusfinālu debitants Verdasko, sagādājot pasaules ranga līderim Nadalam pirmo zaudējumu setā šajā turnīrā.

Otrā seta desmitajā geimā Nadalam pirmo reizi spēlē izdevās uzvarēt, kad servēja Verdasko. Trešajā setā pasaules pirmā rakete izvirzījās vadībā 4:2, taču jau nākamajā geimā zaudēja savu servi un ļāva tautietim izlīdzināt rezultātu. Šoreiz taibreikā Nadals bija pārliecinoši labāks (7:2).

Ar taibreiku beidzās arī ceturtais sets, un šoreiz "vienos vārtos" uzvaru izcīnīja Verdasko (7:1).

Pēdējā setā rezultāts ritēja punkts punktā, taču seta izskaņā Verdasko divreiz pieļāva dubultkļūdas un "atdāvināja" uzvaru Nadalam.

Finālā svētdien Nadals tiksies ar šveicieti Rodžeru Federeru, kurš uzvarējis Australian Open jau trīs reizes, turklāt uzvaras gadījumā viņš izcīnīs savu 14.Grand Slam titulu, atkārtojot Pītam Samprasam piederošo rekordu.

Nadalam šis būs septītais Grand Slam turnīru fināls (viņš uzvarējis piecos), bet pirmais Austrālijas atklātajā čempionātā. Ar Federeru lielo čempionātu finālos viņš ticies piecas reizes – trīskārt uzvarējis Francijā un divreiz zaudējis Vimbldonā.