Ceturtdiena, 3. oktobris
Ilizana, Elza

Olimpiskie čempioni zviedri 1/4 finālā zaudē Slovākijai

Turīnas olimpisko spēļu čempioniem Zviedrijas hokejistiem neizdosies aizstāvēt pirms četriem gadiem izcīnīto titulu. Vankūveras olimpisko spēļu turnīra ceturtdaļfinālā zviedri ar 3:4 zaudēja Slovākijai.

APTAUJA: kura komanda uzvarēs olimpiskajā hokeja turnīrā?

Pirmais periods aizritēja līdzvērtīgā spēlē. Abas komandas spēlēja diezgan piesardzīgi. Otrā perioda sākumā pamazām pārsvars pārgāja zviedru pusē, viņi vairāk kontrolēja ripu un kombinējās slovāku zonā.

Taču vienā mirklī visi zviedru centieni pajuka. Ar 37 sekunžu intervālu slovāki panāca vadību 2:0. Rezultātu atklāja Marians Gaborīks, bet mirkli vēlāk ātro uzbrukumu ar veiksmīgu spēli pie vārtiem noslēdza Andrejs Šekera.

Zviedri metās atspēlēties un drīz vien viņiem tas izdevās. Vispirms vienus vārtus atguva Patriks Hornkvists, bet piecas minūtes pirms otrā perioda beigām izlīdzinājumu panāca Henriks Zeterbergs.

Tomēr ar to notikumi otrajā periodā nebija galā. 48 sekundes pirms pārtraukuma Pavols Demitra realizēja skaitlisko vairākumu (arī pirmie vārti tika gūti vairākumā).

Zviedru cerības ievērojami mazinājās pēdējā perioda vidū, kad Tomašs Kopeckis panāca 4:2 par labu slovākiem. Jau mirkli vēlāk Daniels Alfredsons samazināja rezultātu līdz minimumam, tomēr atlikušajā laikā izglābties no zaudējuma neizdevās.

Pusfinālā Slovākijas hokejisti tiksies ar kanādiešiem, kas trešdien ar 7:3 apspēlēja Krieviju.