Tikmēr politiķi aicina atstādināt Krievijas Olimpiskās komitejas vadību un Sporta lietu ministru. Savukārt laikrakstu komentāros izskan lielas bažas par to, ar kādām gan izredzēm Krievijas sportisti startēs nākamajās ziemas olimpiskajās spēlēs, kas 2014.gadā notiks Sočos.
"Ilgu laiku esam balstījušies uz padomju laikā gūtajiem sasniegumiem. Esam pazaudējuši PSRS laika sporta skolu, tas vienkārši ir pagājis laiks, taču mēs neesam spējuši radīt paši savu sistēmu," izteicās Medvedevs.
Tostarp Krievijas olimpiskās komitejas preses sekretārs Genādijs Švecs intervijā aģentūrai RSN paudis pārliecību, ka viņa pārstāvētā organizācija nav atbildīga par Krievijas sportistu startu Vankūverā.
“Olimpiskajai komitejai ir tikai reprezentatīvas funkcijas. Mūsu štatā nav ne treneru, ne mediķu, ne sporta bāzu. Tas vairāk ir Sporta, tūrisma un jaunatnes politikas ministrijas un citu sporta organizāciju kompetencē,” izteicies Švecs.
Pēc viņa vārdiem, olimpiskā komiteja atbild par akreditāciju noformēšanu, pārbraucieniem, iekārtošanos olimpiskajā ciematā un līdzdalību protokola pasākumos.
“Ja sastādītu sarakstu, kam tagad būtu jāatbild [par sniegumu Vankūverā], tajā būtu puse Krievijas iedzīvotāju, jo diemžēl ļoti daudzi ir piedalījušies sporta sagraušanā vai to pasīvi vēroja. Tas notika, kad stadionos izveidoja tirgus, bet baseinos – VIP saunas,” tā Švecs.
Līdz PSRS sabrukumam sports tika izmantots kā viens no galvenajiem padomju varas apliecināšanas simboliem. PSRS sportisti ik reizi bija viena no medaļām visbagātākajām komandām.
(papildināta ar G.Šveca teikto)