Rīgā 0 °C
Sestdiena, 5. oktobris
Amālija, Amēlija

papildināta - Spānijas basketbolisti ar grūtībām pieveic Ķīnu

Ķīnas valstsvienības basketbolisti otrdien sagādāka krietnas galvassāpes vieniem no galvenajiem Pekinas olimpisko spēļu turnīra favorītiem spāņiem, zaudējot viņiem tikai pagarinājumā ar 75:85.

Spēles sākumā veiksmīgāki bija spāņi, taču tad, lielā ķīniešu atbalstītāju uzmundrināti, ķīnieši pārņēma kontroli savās rokās, atpūtā ejot jau ar deviņu punktu handikapu (46:37). Pēc pārtraukuma ķīnieši turpināja demonstrēt labu spēli un izdarīja daudz metienu, turklāt visā spēlē realizēja desmit tālmetienus. Tiesa, metienu precizitāte nebija nekāda dižā (divpunktu metieni - 17/36, tālmetieni - 10/28), taču arī spāņiem negāja gludāk.

Tomēr lietuviešu speciālista Jona Kazlauska trenētā Ķīnas izlase spēles galotnē pazaudēja sekmīgo sniegumu un beigās zaudēja arī visā spēlē. Spāņiem izdevās panākt izlīdzinājumu (70:70) divas minūtes pirms pamatlaika beigām. Ķīnieši guva vēl vienu grozu, bet 19 sekundes pirms beigām Marks Gasols realizēja divpunktu metienu un panāca 72:72.

Papildlaikā spāņi aši panāca sešu punktu pārsvaru. Papildlaikā spoži zibsnīja Spānijas izlases līderis Po Gasols, kurš guva deviņus no komandas 13 punktiem, pilnībā aprokot ķīniešu cerības uz uzvaru.

Visā spēlē Gasols guva 29 punktus, turklāt uzrādīja ļoti labu precizitāti metienos (13 no 16 jeb 81% divpunktu metienu). Rudijs Fernandess guva 21 punktu. Ķīnas izlases rindās Liu Vei guva 19 punktus, pa 15 punktiem sakrāja Žu Fangji un Vans Žiži, bet Jao Mins guva 11 punktus un izcīnīja deviņas bumbas zem groziem.

Situācija pēc divām kārtām

A grupa: Lietuva un Horvātija pa 2-0, Krievija un Argentīna pa 1-1, Austrālija un Irāna pa 0-2

B grupa: ASV un Spānija pa 2-0, Grieķija un Vācija pa 1-1, Ķīna un Angola pa 0-2.