Rīgā +18 °C
Sestdiena, 6. jūlijs
Anrijs, Arkādijs

PČ vieglatlētikā visvairāk zelta medaļu - Krievijai, visvairāk medaļu - ASV

Par 14. pasaules čempionāta vieglatlētikā, kas šodien noslēdzās Maskavā, neoficiālā komandu vērtējuma uzvarētājām kļuvušas Krievijas un ASV izlases, kuras izcīnīja attiecīgi visvairāk zelta medaļu (7) un visvairāk medaļu (25).

Pirmā vietā neoficiālajā komandu vērtējumā, pateicoties lielākajam izcīnīto zelta medaļu skaitam, tikusi mājiniekiem, Krievijas izlasei, kura septiņiem pasaules čempionu tituliem pievienoja arī četras sudraba un sešas bronzas medaļas. Otrie ar sešām zelta medaļām palika amerikāņi, kuri izcīnīja arī 14 sudraba un piecas bronzas godalgas. Iepriekšējo reizi neoficiālajā komandu vērtējumā Krievija uzvarēja 2001. gada pasaules čempionātā Edmontonā, Kanādā. Toreiz Krievijas komanda ieguva tikpat zelta medaļu, cik ASV - piecas, taču izcīnīja vairāk godalgu kopumā - 18 (5-7-6) pret 13 (5-5-3).

Trešo vietu neoficiālajā kopvērtējumā, pateicoties savu sprinteru sniegumam, ieņēma Jamaikas komanda, kurai tāpat sešas zelta medaļas, kā arī vēl divas sudraba un viena bronzas godalga. Kopējo medaļu skaita ziņā Jamaiku gan apsteidz Kenijas komanda ar 12 (5-4-3) un Etiopijas komanda ar 10 (3-3-4) medaļām. Starp abām šīs Āfrikas valstīm neoficiālajā komandu vērtējumā atrodas Vācija ar kopumā septiņām medaļām – četrām zelta, divām sudraba un vienu bronzas.

Sarindojot čempionāta dalībvalstis pēc punktiem, ņemot vērā ne tikai medaļas, bet sportistu izcīnītās vietas pirmajā desmitniekā, ar 281 punktu pārliecinoša uzvarētāja ir ASV, seko Krievija ar 182 un Kenija ar 139 punktiem.

Pavisam Maskavā par pasaules čempioniem kļuva 18 valstu sportisti, pie kam septiņām valstīm zelts bija vienīgā godalga pasaules čempionātā. Kopumā uz goda pjedestāla kāpa 38 valstu sportisti, kuri sadalīja 47 medaļu komplektus.