Otrdiena, 22. oktobris
Irīda, Īrisa, Airisa

Pļaviņš/Pēda pasaules čempionātu sāk ar panākumu; Samoilovs/J.Šmēdiņš uzvar Latvijas duelī

Ar uzvaru Polijas mazpilsētā Stare Jablonkos notiekošo pasaules čempionātu pludmales volejbolā otrdien uzsāka ar 23.numuru turnīrā izliktais Latvijas duets Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Pēda, kuri, demonstrējot lielisku spēli aizsardzībā, ar 2:0 (21:17, 21:16) uzveica itāļus Mateo Cečīni/Paolo Ingroso (26.numurs turnīrā).

Pēda/Pļaviņš pirmo setu sāka vareni – 5:0, 7:2, 8:3, bet pārtraukumā dueti devās pie 13:8 latviešu labā. Arī pēc tam Latvijas pāris kādu laiku saglabāja 3-5 punktu pārsvaru, beigās tomēr ļaujot itāļiem pietuvoties līdz 17:19. Pirmais sets noslēdzās ar laimīgu latviešu uzvaru: 21 pret 17. Arī otrajā sākotnēji priekšā ar 1-2 punktiem atradās mūsējie, vienubrīd izvirzoties vadībā pat ar 12:8, tomēr turpinājumā pretinieki ātri panāca neizšķirtu. Īstā brīdī piecus punktus pēc kārtas atkal guva Pļaviņš/Pēda (17:12), pēcāk ar otro mačbumbu triumfējot arī visā setā (21:16) un mačā. Spēle ilga 40 minūtes.

Turpinājumā Pļaviņu/Pēdu trešdien plkst.12 sagaida tikšanās ar poļiem Jaroslavu Lehu/Damjanu Vojtašiku (47.numurs turnīrā), bet ceturtdien jāspēlē ar spēcīgo Brazīlijas duetu Alisonu Čeruti/Emanuelu Regu (2.). Šo duetu savstarpējā mačā ar 2:1 (21:15, 13:21, 15:9) ļoti sliktos laika apstākļos pārāki bija brazīlieši.

Jau pirmajā spēlē otrdien spēkus samēroja arī brāļi Šmēdiņi - Jānis kopā ar Aleksandru Samoilovu (izlikti ar 6.numuru) F grupas cīņā ar 2:1 (18:21, 21:17, 15:12) uzveica vecāko brāli Tomu un Ruslanu Sorokinu (30.numurs turnīrā). Spēle ilga 48 minūtes.

Vēl šajā grupā spēlē nīderlandieši Dāns Spījkerss/Kristiāns Varenhorsts (19.) un Austrijas pāris Daniels Milners/Jorgs Vucls (43.). Trešdien plkst.14 J.Šmēdiņš/Samoilovs spēlēs ar austriešiem, bet Sorokins/T.Šmēdiņš ar Nīderlandes duetu.

Nākamo pretinieku savstarpējā spēlē otrdien Nīderlandes duets teju stundu ilgā spēlē ar 2:1 (19:21, 21:18, 17:15) uzveica austriešus.

Izspēles kārtība gan vīriešu, gan sieviešu duetiem (cīņas sāka jau pirmdien) ir šāda: 48 pāri sadalīti 12 apakšgrupās; izslēgšanas turnīrā iekļūs katras grupas divi labākie pāri un astoņi sekmīgākie 3.vietu ieguvēji.

Tikmēr vienīgās Latvijas pārstāves sieviešu turnīrā - Inguna Minusa un Inga Ikauniece - A grupas otrajā mačā sīvā cīņā ar 1:2 (12:21, 21:18, 14-16) 48 minūšu laikā piekāpās šveicietēm Izabellai Forreri un Anukai Veržē-Deprē, kuras izliktas ar 24.numuru. Ar pēdējo, 48.numuru izliktajām latvietēm tas bija otrais zaudējums divās cīņās. Trešdien plkst.9.45 grupas pēdējā spēle ar vācietēm Viktoriju Beneku/ Jūliju Grosneri, kuras čempionātā izliktas ar 25.numuru.

Pasaules čempionāts norisinās ik pēc diviem gadiem. Iepriekšējā turnīrā 2011.gadā Pļaviņš/J.Šmēdiņš tika pie 4.vietas.