Pirmdiena, 21. oktobris
Severīns, Urzula

Rīgas Dinamo dramatiskā cīņā uzvar KHL vadošo komandu Sanktpēterburgas SKA

Latvijas klubs Rīgas Dinamo dramatiskā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē svētdien ar rezultātu 6:4 (1:0, 3:2, 2:2) savā laukumā pieveica sacensību vadošo komandu Sanktpēterburgas SKA.

Līdz cīņas vidum Rīgas Dinamo pārpildītu tribīņu priekšā izvirzījās vadībā ar 4:0, tomēr cīņa izvērtās saspringta - SKA divas reizes atspēlējās līdz minimumam, bet rīdziniekiem izdevās noturēt uzvaru.

Latvijas kluba labā divus vārtus guva Miks Indrašis, bet pa reizei izcēlās Marcels Hosa, Juris Upītis, Georgijs Pujacs un Mets Robinsons. Savukārt Kails Vilsons izpildīja trīs rezultatīvas piespēles.

Tikmēr SKA komandā pa reizei izcēlās Jevgēņijs Ketovs, Antons Burdasovs, Dmitrijs Kaļiņins un Iļja Kovaļčuks.

Jau devītajā sekundē SKA komandai bija pirmais vārtu gūšanas moments, bet rezultāts tika atklāts vēl pirmajā minūtē, kad pēc Kaila Vilsona piespēles pretuzbrukumā nekļūdīgs bija Hosa. Arī turpinājumā mačs bija ātrs, skatāms un daudziem vārtu gūšanas momentiem, bet Rīgas Dinamo vārtos savā astotajā mačā šosezon sekmīgs allaž bija Jakubs Sedlāčeks.

Otrā trešdaļa sākās vēl graujošāk - divus vārtus rīdzinieki guva pirmo divu nomaiņu laikā. Sākotnēji 16.sekundē Upītis saņēma lielisku piespēli no Vilsona, bet vēl pēc 23 sekundēm Pujacs ieslidoja pretinieku zonā un izdarīja metienu uz vārtiem, kas bija nekļūdīgs, rezultātam kļūstot 3:0. Zīmīgi, ka Upītim un Pujacam tie bija pirmie precīzie metieni šosezon.

Pēc šāda uzliesmojuma Dinamo komanda nomierinājās un uz vairākām minūtēm iniciatīvu pārņēma SKA hokejisti, tomēr vārtos lieliski darbojās Sedlāčeks, bet trešdaļas vidū mājinieki panāca jau 4:0 - pēc Marcela Haščāka piespēles no aizvārtes rezultatīvi meta Indrašis. Pēc ceturtajiem vārtiem mačs kļuva mierīgāks un tas nospēlēja par labu SKA - piecas minūtes pirms trešdaļas beigām pretuzbrukumā Ketovs izslidoja viens pret Sedlāčeku un šoreiz viņam tomēr izdevās ieslidināt ripu vārtos, samazinot deficītu līdz 1:4.

Turklāt ar to vēl trešdaļa nebeidzās - trīs minūtes pirms trešdaļas beigām pēc tālas Maksima Čudinova piespēles viens pret vārtiem izslidoja Burdasovs un vēlreiz Sedlāčeks kapitulēja. Līdz ar to pirms pēdējām 20 minūtēm Rīgas Dinamo bija vadībā ar rezultātu 4:2.

Trešā trešdaļa sākās ar SKA komandas pārsvaru, bet vēl viens vārtu gūšanas bums bija pamatlaika pēdējās 11 minūtēs. Pēc tam, kad Kristaps Sotnieks nopelnīja pirmo noraidījumu mačā, deficītu viesiem līdz 3:4 samazināja Dmitrijs Kaļiņins, bet drīz vien arī Rīgas Dinamo ieguva vairākumu un šoreiz ar lielisku tālmetienu precīzs bija Robinsons, atjaunojot divu vārtu pārsvaru - 5:3.

53.minūtē Sotnieks tika pie vēl viena noraidījuma un to rezultatīvi izmantoja SKA lielākā zvaigzne, panākot 4:5. Pēdējās minūtēs SKA komandai bija liels pārsvars un reizi pat viņa iestūma ripu rīdzinieku vārtos, tomēr tiesneši šo raidījumu neieskaitīja. Savukārt pāris sekundes pirms pamatlaika beigām Indrašis ietrieca ripu tukšos vārtos un nodrošināja mājiniekiem uzvaru.

Par labākajiem spēlētājiem mačā tika atzīti Vilsons un Kovaļčuks.

Rīgas Dinamo vārtus šajā mačā sargāja Sedlāčeks, aizsardzībā sastāvā atgriezās Pujacs, bet uzbrukumā - Haščāks.

Pēc šī mača Rīgas klubs ar 65 punktiem 35 spēlēs atguva ceturto vietu Rietumu konferences kopvērtējumā, bet tikpat punktu ir arī pozīciju augstāk esošajai Maskavas CSKA komandai, kas aizvadījusi par spēli vairāk.

Tikmēr SKA hokejisti, kas cieta otro neveiksmi pēc kārtas, ar 75 punktiem 36 spēlēs saglabāja līderpozīciju līgā, par diviem punktiem apsteidzot līgas čempionvienību Maskavas Dinamo, ko trenē Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš, bet pārstāv Mārtiņš Karsums.

Rīgas Dinamo visas septiņas decembrī paredzētās spēles aizvadīs savā laukumā. Pirmā no tām norisinājās iepriekšējās nedēļas izskaņā, kad rīdzinieki piekāpās Mitišču klubam Atlant ar rezultātu 1:2, bet trešdien atgriezās uz uzvaru takas, ar 4:1 pārspējot Jaroslavļas Lokomotiv, ko pārstāv latviešu uzbrucēji Miķelis Rēdlihs un šobrīd savainotais Jānis Sprukts. Rīdzinieki piektdien gan neizmantoja labu iespēju tikt pie vēlas vienas uzvaras, kad ar 1:2 piekāpās vienai no vājākajām Rietumu konferences komandām Čerepovecas Severstaļ.

Turpinājumā Rīgas Dinamo nākamajā piektdienā būs jātiekas ar Laura Dārziņa pārstāvēto Čeļabinskas Traktor komandu. Tad rīdziniekiem spēles gaidāmas vien pēc Ziemassvētkiem, bet janvārī komanda sāks ļoti saspringtu spēļu maratonu pirms Soču olimpiskajām spēlēm.

Rīgas klubs ar izcīnītiem 62 punktiem 34 spēlēs Rietumu konferences kopvērtējumā atkritis uz piekto vietu, bet tikpat punktu ir arī augstāk esošajām Doņeckas Donbass klubam ar Oskaru Bārtuli ierindā un Maskavas CSKA.

Šajā KHL sezonā spēlē 28 komandas, kas sadalītas četrās divīzijās, pa septiņiem klubiem katrā. Katra komanda KHL regulārajā čempionātā aizvadīs 54 spēles - divas spēles (pa vienai savā laukumā un izbraukumā) ar katru līgas komandu.

Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļūs Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpinās Cerību kausā, ko pērn ieguva Rīgas Dinamo.

Rīgas Dinamo komandai kā minimālais mērķis izvirzīts iekļūt Gagarina kausa izcīņā.

Tenaks izcīna uzvaru sezonas priekšpēdējā WRC posmā

Igaunijas autosportista Ota Tenaka ekipāža svētdien izcīnīja uzvaru pasaules rallija čempionāta (WRC) 12.posmā - Centrāleiropas rallijā -, pirmspēdējā etapā vēl nekļūstot zināmam kopvērtējuma uzvar...