Otrdiena, 22. oktobris
Irīda, Īrisa, Airisa

Samoilovam/Šmēdiņam otrā vieta World Series miniturnīrā ASV

Latvijas pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš svētdien ierindojās otrajā vietā ASV notikušajā Longbīčas "World Series" kausa izcīņas miniturnīrā.

Turnīra pusfināla mačā Samoilovs un J.Šmēdiņš ar 2-0 (24:22, 21:14) uzvarēja brazīliešus Pedru Salgadu/Brunu Šmitu.

Savukārt finālā Latvijas duets ar 0-2 (20:22, 11:21) zaudēja amerikāņiem Džeikobam Gibam un Keisijam Patersonam.

Šo sacensību formāts paredz pasaules ranga labāko duetu cīņas pret vadošajiem ASV sportistiem. Ierasti vienā pusfināla pārī tiekas pasaules ranga vadošie sportisti, bet otrā - div no spēcīgākajiem ASV pāriem.

Lai arī Eiropā par šādiem turnīriem ir maz dzirdēts, Samoilovs savā blogā internetā pauž, ka ASV tas tiek reklamēts vairāk par "Grand Slam" sacensībām. Esot iecere šāda veida sacensības ieviest kā pastāvīgus turnīrus.

Kā ziņots, Samoilovs/J.Šmēdiņš aizvadītajā nedēļā Longbīčas "Grand Slam" turnīrā tika līdz ceturtdaļfinālam, ieņemot dalītu piekto vietu.

Sezonas pirmajā pusē trijos posmos pēc kārtas Samoilovs un J.Šmēdiņš spēlēja "Grand Slam" sacensību finālos, bet arī iepriekšējā posmā Austrijā izstājās ceturtdaļfinālā.