Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Urugvajas futbolisti pirmie iekļūst Pasaules kausa ceturtdaļfinālā

Par Pasaules kausa izcīņas finālturnīra pirmajiem ceturtdaļfinālistiem sestdien kļuva Urugvajas valstsvienības futbolisti, kuri astotdaļfināla mačā ar 2:1 (1:0) uzvarēja Dienvidkorejas izlasi. Abus vārtus uzvarētāju labā guva Luiss Suaress. Urugvajiešu pretinieki ceturtdaļfinālā būs sestdien vakarā paredzētās spēles ASV – Gana uzvarētāji.

Spēles sākās bez piesardzīgas izlūkošanas, un jau piektajā minūtē pēc skaisti izpildīta Ču Juna Parka brīvsitiena bumba trāpīja pa Urugvajas vārtu stabu.Pagāja tikai trīs minūtes, un rezultāts tika atklāts. Djēgo Forlans izdarīja slīpu sitienu gar vārtiem, un korejiešu vārtsargs Džun Sun Rjons, acīmredzot domādams, ka bumba ripos pāri gala līnijai, necentās to pārtvert. Vārtsargs nepamanīja, ka pie vārtu tālā staba ir piesteidzies Luiss Suaress, kurš raidīja bumbu tīklā – 1:0.Pirmā puslaika turpinājumā nenoliedzami inciciatīva piederēja Dienvidkorejas izlasei, kuras spēlētāji vairākas reizes apdraudēja pretinieku vārtus ar tāliem, taču ne visai precīziem sitieniem. Neilgi pirms pārtraukuma korejiešiem paveicās, kad galvenais tiesnesis Štarks nepamanīja spēli ar roku soda laukumā.Otrā puslaika pašā sākumā Dienvidkorejas futbolistiem bija divas labas iespējas panākt izlīdzinājumu. Vispirms viens no uzbrucējiem vārtu priekšā neaizsniedzās līdz bumbai, bet brīdi vēlāk jau pieminētais Ču Juns Parks no vārtu laukuma stūra trieca bumbu virs pārliktņa.Arī turpinājumā spēle pagāja gandrīz nepārtrauktos korejiešu uzbrukumos, un 68.minūtē viņi beidzot panāca savu. Pēc brīvsitiena izspēles bumba nonāca pie neviena nepiesegtā Čun Jon Lī, un viņš ar galvu raidīja bumbu vārtos – 1:1. Līdz šai epizodei Urugvajas izlase Dienvidāfrikā nebija ielaidusi nevienus vārtus.Pēc vārtu zaudējuma urugvajieši atcerējās par uzbrukumu, īsā laika sprīdī trīs reizes bīstami apdraudēja Dienvidkorejas izlases vārtus, un 80.minūtē Suaress guva savus otros vārtus ar skaistu patālu sitienu, bumbai skarot vārtu stabu – 2:1.Pamatlaika izskaņā teicama izdevība vēlreiz panākt neizšķirtu bija Don Guk Lī, taču, nonācis vienatnē pret vārtsargu, viņš īsti netrāpīja pa bumbu.

Urugvajas valstsvienība Pasaules kausa ceturtdaļfinālā iekļuvusi pirmo reizi kopš 1970.gada. Urugvajieši arī ir vienīgā Dienvidamerikas valsts izlase, nerēķinot Argentīnu un Brazīliju, kas kvalificējusies labāko astoņniekam kopš 1978.gada.

Pasaules kausa izcīņa, astotdaļfināls

Urugvaja – Dienvidkoreja 2:1 (1:0)

Vārti: Suaress (8., 80.) – Čun Jon Lī (68.)
Brīdinājumi: Dž.V.Kims, D.R.Ča, J.H.Čo
Statistika: sitieni pa vārtiem (vārtos) - 14 (8) : 15 (5), pārkāpumi 12:12, stūra sitieni - 3:3, bumbas kontrole - 46% : 54%

Urugvaja: Muslera, Lugano, Godins (Viktorino, 46.), Fusile, M.Pereira, Peress, Arevalo, Kavani, A.Pereira (Lodeiro, 74.), Suaress (Fernandess, 84.), Forlans
Dienvdkoreja: S.R.Džuns, D.R.Ča, J.P.Lī, J.H.Čo, Dž.S.Lī, Dž.V.Kims, S.J.Ki (K.H.Jeoms, 85.), Ž.S.Kims (D.G.Lī, 60.), Dž.S.Parks, Č.J.Lī, Č.J.Parks
Galvenais tiesnesis: Volfgangs Štarks (Vācija)