Pastāsti, lūdzu, kā nonāci vingrošanā! Tas tomēr nav populārākais sporta veids Latvijā...
Agrā bērnībā. Uz bērnu dārzu atnāca trenere, aicināja pamēģināt. Man uzreiz iepatikās, bet trenere uzreiz saskatīja manī talantu. Pirmajos gados nodarbojos vairāk prieka pēc, bet pēc gadiem diviem sāku darboties profesionāli. Man ļoti patika nepārtraukti jauni izaicinājumi, jauni elementi, tāpēc nekad nav bijis vēlmes mest to pie malas.
Kā gatavojies Londonas olimpiskajām spēlēm?
Nupat biju treniņnometnē Francijā. Tagad līdz pat olimpiskajām spēlēm gatavošos Rīgā.
Ko treniņnometnē Francijā var izdarīt labāk, nekā tepat uz vietas?
Visu var izdarīt gan šeit, gan citur. Būtiskākā atšķirība - Francijā bija iespēja trenēties uz tādiem pašiem rīkiem, kādi būs Londonā. Biju Francijas ziemeļos, netālu no Anglijas, un klimats tur bija līdzīgs. Vingrošanā gan laikapstākļi nespēlē izšķirošu lomu kā, piemēram, vieglatlētikā, jo sacensības notiek telpās. Citiem vingrotājiem organisms ilgāk adaptējas jauniem klimatiskiem apstākļiem, man tādu problēmu gandrīz nav. Tur vienkārši bija brīvāk - lieliska zāle, kas bija pilnībā manā rīcībā. Visi apstākļi bija pietuvināti Londonai.
Cik zinu, arī Rīgā tagad ir pieejams viens tieši tāds pats rīks, kāds būs Londonā.
Jā, Rīgas Vingrošanas skola iegādājās identisku zirgu. To arī izmantoju.
Tieši uz šo disciplīnu liec arī lielāko akcentu?
Startēšu daudzcīņā, bet tajā iekļūt finālā būs gandrīz nereāli, tāpēc īpaši gatavojos vingrojumiem uz zirga. Tas ir mans jājamzirdziņš. Man ir sagatavota pasaules līmeņa programma. Ja to izdosies izpildīt bez kļūdām, tad ir ļoti labas izredzes iekļūt finālā.
Cik strauji un kā attīstās sporta vingrošana?
Ar katru gadu līmenis aug. Kādreiz lielām uzvarām pietika ar salīdzinoši vienkāršiem elementiem, bet tagad daži izpilda tādus brīnumus, ka mute paliek vaļā... Augstvērtīgam rezultātam nepieciešami ļoti sarežģītas elementu kombinācijas.
Vai vingrošanā pašreiz ir viens izteikts līderis, kurš uzstāda latiņu pārējiem?
Jā, individuālajās sacensībās izteikts favorīts uz olimpisko zeltu ir japānis Kohei Učimura. Četrkārtējais pasaules čempions, divkārtējs olimpiskā sudraba laureāts. Viņa sekotāji nozīmīgākajās sacensībās mainās, bet viņš allaž ir pirmais.
Kā ir tieši vingrojumos uz zirga?
Londonā būs mazāk sportistu, nekā Eiropas un pasaules čempionātos, kuriem tieši šī disciplīna padodas labāk. Kontinenta un pasaules čempionātos var startēt ikviens, kurš piesakās, bet olimpiskajās spēlēs ir ierobežots dalībnieku skaits, un tur piedalās tikai tie, kas iztur kvalifikāciju.
Cik daudz konkurentu tev būs šajā disciplīnā Londonā?
Vairāk kā desmit ir ļoti spēcīgi. Un ne visi no tiem specializējas vingrojumos uz zirga.