Piektdiena, 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis

Volejbola izlases treneris Vilde gatavs uzņemties atbildību un atkāpties

Pēc Latvijas volejbola izlases svētdien Jelgavā piedzīvotā zaudējuma Turcijai izšķirošajā zelta setā, kas ceļazīmi uz Eiropas čemionāta finālturnīru nodrošināja pretiniekiem, mūsu volejbolistu galvenais treneris Raimonds Vilde laikrakstam Diena atzina, ka ir gatavs uzņemties atbildību par šo rezultātu.

Svētdienas spēlē Latvija bija pārāka ar 3-2 (25:19, 21:25, 27:29, 25:16, 15:13), taču pirms nedēļas Turcijā piekāpās ar 0:3 un tādēļ bija nepieciešams izšķirošais zelta sets līdz 15 punktiem. Tajā Turcija bija pārāka ar 15:10.

Kas šodien beigās pietrūka?

Negribu uz emociju fona izdarīt secinājumus. Lai sajūtas nosēžas. Viss izšķīrās sīkās niansēs, sīkās paviršībās, neprecizitātēs. Tādās situācijās, kuras it kā nedrīkstēja būt. Tas arī traucēja uzvarēt svarīgajā trešajā setā.

Trešo setu teju izvilkāt no bezcerīgas situācijas?

Jā, izvilkām, bija iespēja uzvarēt, bet viss jāizdara līdz galam. Šoreiz nebija. Arī tas bija smags trieciens, taču tikām tam pāri un nākamos setus paņēmām. Tā jau raksturs un cīņasspars bija okei. Puišiem galīgi nav ko pārmest.

Puiši saka, ka izšķiroši bija tas, ka divas reizes pēc kārtas vajadzēja uzvarēt 15 punktu setā...

Protams. Bet kas šajā dzīvē ir viegli? Zinājām, ka var būt tāda situācija. Arī turkiem bija grūti, taču viņi uzvarēja. Tas nav attaisnojums. Paši jau esam vainīgi. Šoreiz pie labas spēles, laba šova rezultāts atkal izpalika. Līdz ar to kaut kas nav pareizi izdarīts.

Turki bija spēcīgāki?

Rezultāts parāda, ka bija. Viņu spēle arī bija labāka nekā pirmā Turcijā. Tur viņi diezgan švaki nospēlēja, pavisam savādāk sāka, izskatījās tiešām bāli, taču arī tur to neizmantojām. Šodien viņi sāka daudz agresīvāk, aktīvāk. Saprotams, ka viņi, redzot mūsu sniegumu pirmajā spēlē, bija ieguvuši lielāku pārliecību. Nebaidījās no mums.

Vai uzņemšana šoreiz bija labāka?

Jāskatās statistikā. Droši vien bija labāka kā pirmajā spēlē, taču atsevišķās situācijās tomēr pievīla.

Ansis Medenis saka, ka nākamajā kvalifikācijas ciklā tiksim pa taisno uz finālturnīru...

Stipri apdomāšu savu un izlases kopējo nākotni. Jāuzņemas kaut kāda atbildība arī uz sevi, jo rezultāta nav, un tur ir arī mana vaina. Es droši vien rakstīšu atlūgumu. Man gan nav līguma ar federāciju.

Komandai ir potenciāls pacīnīties par nākamo finālturnīru?

Tik veci un nevarīgi jau vēl neesam, lai nebūtu. Protams, jāaudzina arī jaunā maiņa, bet arī šie puiši vēl nav sevi līdz galam izsmēluši. Jāstrādā.

Vai līdzjutēji palīdzēja?

Viņi bija super. Liels paldies cilvēkiem, kuri bija atnākuši. Septītais spēlētājs bija, un tas bija ļoti labs.