Rīgā +18 °C
Trešdiena, 3. jūlijs
Verita, Everita, Benita, Emerita

Atletico nodrošina Madrides finālu UEFA Čempionu līgā

Trešdienas vakarā Londonā par otrajiem UEFA Čempionu līgas finālistiem kļuva Spānijas čempionāta līderi Madrides Atletico, turnīra izšķirošo maču sasniedzot pēc 40(!) gadu pārtraukuma. Pusfināla atbildes spēlē madridieši viesos ar 3:1 (1:1) pārspēja Londonas Chelsea, ar šādu pat rezultātu triumfējot divu spēļu summā. Tādējādi kļuvis skaidrs, ka finālā pirmo reizi tiksies divi Madrides klubi - Atletico un Real.

Pretēji gaidītajam, komandas nebūt nesāka būvēt aizsardzības bastionus - jau pirmajās minūtēs nedaudz kuriozus vārtus varēja gūt Atletico, kad pēc ļoti viltīga pussarga Kokes sitiena Chelsea glāba vārtu pārliktnis un veiksme pēc tam. Mača 15.minūtē jau izdevība mājiniekiem, kad pēc spēcīga Davida Viljana soda sitiena no 21 metra bumba lidoja vārtiem garām. Tikmēr londonieši jau bija ieguvuši diezgan redzamu pārsvaru. Vēl viena laba iespēja pavērās Davidam Luisam, kurš šķērītē bumbu sita tikai nedaudz garām Tibo Kurtuā sargātajiem Atletico vārtiem. Interesantākie notikumi pirmajā puslaikā vēl tikai sekoja - vispirms 36.minūtē Chelsea uzbrucējs Fernando Toress precīzi noslēdza teicamu uzbrukumu pret savu bijušo klubu, dodot pārsvaru divu spēļu summā londoniešiem. Atletico līdz tam nebija zaudējuši vārtus pēdējās sešās oficiālajās spēlēs. Tomēr Atletico ar to nesamierinājās, īsi pirms puslaika noslēguma Adrianam Lopesam no paša soda laukuma raidot bumbu Marka Švarcera vārtos - 1:1 summā jau derēja madridiešiem, kuri guvuši vārtus viesos.

Otrais puslaiks sākās ar fantastisku izdevību Atletico - Arda Turāns no šaura leņķa sita tieši virsū Švarceram. Pirmās minūtes aizritēja ar izteiktu madridiešu dominanci, lai gan uzbrukumā vajadzēja doties tieši Chelsea - bez gūtiem vārtiem izredzes spēlēt finālā izkūpētu. Drīz vien aizsargs Ešlijs Kouls deva vietu kamerūnietim Semjuelam Eto'o, laukuma saimniekiem pastiprinot uzbrukuma līniju. Un tomēr - 60.minūtē soda laukumā tieši Eto'o nogāza Atletico uzbrukuma līderi Djego Koštu, kurš pēc ilgiem centieniem pareizi novietot bumbu uz 11m soda sitiena atzīmes (par ko pat saņēma dzelteno kartīti) trieca to vārtos. Summā jau 2:1, kas nozīmēja, ka londoniešiem pret vienu no labākajām aizsardzības līnijām Eiropas futbolā nu bija jāgūst vismaz divi vārti atlikušās pusstundas laikā, pašiem neielaižot vairs nevienus.

Chelsea metās uzbrukt, nākamajos uzbrukumos trāpot gan pa vārtu stabu, gan no vārtu zaudējuma glābjot Kurtuā. Laukumā devās arī uzbrucējs Demba Bā, mainot vārtu autoru Toresu, tomēr Atletico izcēlās vēlreiz - 72.minūtē Turans izdarīja spēcīgu sitienu ar galvu, trāpot pa vārtu stabu, bet pēc tam pats trieca vārtos atlēkušo bumbu. Atlikušajā laikā mājinieki jau izskatījās kā izkāruši balto karogu, bet Atletico pārliecinoši nosargāja panākumu. Komanda nesenā vēsturē divas reizes (2009, 2012) triumfējusi UEFA Eiropas līgā - nu būs iespēja to pašu paveikt prestižākajā turnīrā. Zīmīgi, ka Atletico šosezon Čempionu līgā vēl nav zaudējuši - deviņas uzvaras, trīs neizšķirti.

Jau vēstīts, ka otrdien Minhenē cerības aizstāvēt titulu zaudēja Minhenes Bayern futbolisti, kuri ar 0:4 kapitulēja Madrides Real. Divu spēļu summā spāņi bija pārāki ar 5:0, pirmo reizi kopš 2002.gada sasniedzot turnīra finālu. Iepriekš Real komanda Čempionu līgā triumfējusi deviņas reizes, vēl trīs gadījumos piekāpjoties finālā.

Čempionu līgas fināls 24.maijā notiks Portugāles galvaspilsētā Lisabonā.